شفاخانه‌ی ایمرجنسی در کابل، اعلام کرده است که از حمله بر یک هتل در ساحه‌ی شهرنو کابل، ۲۱ قربانی به این شفاخانه منتقل شده اند. این شفاخانه در تویتی گفته است که سه تن پیش از انتقال به شفاخانه جان داده اند. هنوز هویت قربانیان روشن نیست.

این در حالی است که مقام‌های امارت اسلامی گفته اند که در این حمله هیچ فردی کشته نشده است. ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، شام امروز در تویتی اعلام کرده که حمله بر یک هتل در ساحه‌ی شهرنو کابل، با کشته‌شدن سه مهاجم پایان یافته است.

به گفته‌ی او، تمامی مهمانان هتل نجات داده شده اند و هیچ شهروند خارجی در این حمله کشته نشده است. گفته شده است که در این هتل شهروندان چینی اقامت داشتند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سخن‌گوی امارت اسلامی، افزوده است که دو شهروند خارجی که خود را از یکی از طبقه‌های ساختمان پرتاب کرده، زخمی شده‌ اند. او مشخص نکرده است که این دو تن شهروندان کدام کشور اند.

گفته شده که این حمله حوالی ساعت ۲:۳۰ دقیقه‌ی پس‌ از چاشت امروز بر هتل محل اقامت شهروندان چینی در شهرنو کابل انجام شده است. از محل رویداد صدای چندین انفجار هم شنیده شده است.

خبرگزاری شینهوای چین نیز به نقل از گواهان عینی گزارش داده است که انفجاری در نزدیکی مهمان‌خانه‌ای که شماری از چینی‌ها در آن اقامت داشته‌ اند، رخ داده است. در همین حال، سفارت چین در کابل، گفته است که اوضاع را از نزدیک زیر نظر دارد.

این حمله یک روز پس از درخواست وانگ یو، سفیر چین در کابل، برای توجه بیش‌تر امارت اسلامی به امنیت سفارت این کشور در کابل، رخ داده است.

مسئولیت این حمله را هنوز فرد یا گروهی بر عهده نگرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

گفتنی است که روز جمعه، ۱۱ قوس، عبیدالرحمان نظامانی، سفیر پاکستان در کابل، در محوطه‌ی سفارت این کشور در کابل آماج حمله‌ای قرار گرفت و از این حمله سالم بیرون شد. در این حمله نگه‌بان سفیر پاکستان زخمی شد.

مسئولیت حمله بر سفارت پاکستان در کابل را گروه داعش بر عهده گرفته است. این گروه گفته که هدف این حمله عبیدالرحمان نظامانی و نگه‌بانانش بوده است.

گروه داعش مسئولیت حمله بر سفارت روسیه در کابل را نیز بر عهده گرفته بود. این حمله چند ماه پیش انجام شده بود. در این حمله چهار شهروند افغانستان و دو دیپلمات روسی کشته شده بودند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: