مسئولان در وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، امروز (یک‌شنبه، ۲۶ حمل) در یک نشست خبری در کابل می‌گویند که در نتیجه‌ی سرازیر‌شدن سیلاب‌های سه روز پسین در ۱۷ ولایت، ۳۳ تن کشته و ۲۷ تن دیگر زخمی شده اند.

محمد عبدالله‌‌جان سایق، سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می‌گوید که سیلاب‌های سه روز پسین بیش‌ترین زیان را به باشندگان کندهار وارد کرده است. او می‌افزاید: «در نتیجه‌ی سرازیرشدن سیلاب‌ها در کندهار، تخار، زابل، پروان، ننگرهار، هلمند، کابل، خوست، دایکندی، کنر، کاپیسا، پنجشیر، پکتیکا، پکتیا، لوگر، لغمان و هرات ۳۳ تن کشته و ۲۷ تن دیگر زخمی شده اند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سایق، می‌افزاید که ۶۰۶ خانه‌ی مسکونی در نتیجه‌ی سیلاب‌های روزهای پسین تخریب شده و ۲۰۰ رأس مواشی و هزارو ۹۵۰ جریب زمین کشاورزی نیز، از بین رفته است.

در سوی دیگر، شماری از آسیب‌دیدگان سیلاب‌‌های روزهای پسین، از حکومت سرپرست و نهادهای امداد‌رسان می‌خواهند که به وضعیت شان رسیدگی کنند.

عبدالرحمان، باشنده‌ی هلمند، می‌گوید: «کشت‌زارهایم بیش‌تر از ۲.۵ جریب بود که در آن بیش از ۱۵۰ هزار افغانی مصرف کرده بودم که در اثر سیلاب از بین رفت و ما از حکومت می خواهیم که به ما کمک کند.»

 محمد، باشنده‌ی کاپیسا نیز، می‌گوید: «حدود ۵۰ خانواده زیان‌مند شده اند و بیش از ۱۰۰ جریب زمین را تخریب کرده؛ راه‌های ارتباطی چهار تا پنج ساعت بسته بود. ما از وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می‌خواهیم که با ما هم‌کاری فوری کند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

با این حال وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می‌گوید که برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان سیلاب‌های چند روز گذشته، برنامه‌های کمک‌رسانی را روی دست دارد.

این وزارت از شهروندانی که خانه‌های شان را در مسیر سیلاب‌ ساخته اند، می‌خواهد که به دلیل ادامه‌ی بارندگی‌ در روزهای آینده‌، محل زندگی شان را تغییر دهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: