Asset 1SWN

سلام وطندار

ارگ حمله‌های اخیر طالبان علیه مردم و دولت را «ناروا» خواند

sediqi

ارگ ریاست جمهوری گفته است که طالبان با انجام حملاتی در ولایت‌های هلمند و غور، از نیت نیک و صادقانۀ دولت و مردم افغانستان برای تأمین صلح سوء‌استفاده می‌کنند و به جنگ ادامه داده‌اند.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری امروز دوشنبه، بیست‌وهشتم میزان، در رشته توییت‌های نوشت که طالبان با انجام حمله‌های «وحشیانه و دهشت‌افگنانه» خشونت‌ها را علیه مردم افغانستان افزایش داده‌اند.

سخنگوی ریاست جمهوری جنگ طالبان علیه غیرنظامیان و حکومت افغانستان را «ناروا» خوانده است.

او افزوده است که دولت و مردم افغانستان بزرگ‌ترین تصمیم را مبنی بر رهایی شش‌هزار و ۱۰۰ زندانی خطرناک طالبان گرفتند تا این گروه را وادار به ختم جنگ و برقراری صلح باعزت و پایدار در افغانستان کنند.

او با اشاره به رهایی شش‌هزار و ۱۰۰ زندانی طالبان از سوی دولت افغانستان گفته است که در هیچ روند صلحی در جهان این‌گونه تصمیم گرفته نشده است.

ارگ ریاست جمهوری پس از آن جنگ طالبان علیه مردم و دولت را «ناروا» خواند که این گروه هم‌زمان با آغاز مذاکرات در دوحه، خشونت‌ها را افزایش داده‌اند.

در تازه‌ترین مورد، جنگ‌جویان گروه طالبان به مرکز ولایت هلمند حمله کردند. به گفتۀ مسئولان امنیتی، با گذشت نه روز از این حمله، هنوز هم درگیری در این ولایت ادامه دارد.

بر اساس گزارش‌ منابع امنیتی، در این حمله نزدیک به ۳۰۰ جنگ‌جوی طالبان و ۳۰ نیروی امنیتی کشته شده‌اند.

روز گذشته ولایت غور نیز شاهد انفجار یک موتر بمب‌گذاری‌شده بود. در این انفجار دست‌کم پانزده تن کشته شدند و بیش از صد تن دیگر زخم برداشتند. ارگ ریاست جمهوری این حمله را کار طالبان گفته است.

سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شده در ولایت غور را نکوهش کرده است.

این سازمان در توییتی گفته است که ناتو برای ایجاد صلح پایدار در افغانستان و مقاومت در برابر تروریسم در کنار نیروهای امنیتی افغانستان می‌ایستد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام