رسانه‌های بین‌المللی، گزارش داده اند که شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز دوشنبه، ۱۰ جون، از پیشنهاد جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده‌ی امریکا برای آتش‌بس میان اسرائیل و حماس در غزه پشتیبانی کرده است.

خبرگزاری رویترز، نوشته است که در رأی‌گیری شورای امنیت سازمان ملل متحد در باره‌ی قطع‌نامه‌ی پیشنهادی امریکا در پشتیبانی از طرح بایدن، روسیه رأی ممتنع داد؛ اما ۱۴ عضو باقی‌مانده پشتیبانی کردند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

به دنبال تصویب قطع‌نامه‌ی پیشنهادی امریکا در باره‌ی آتش‌بس در غزه و رهایی اسیران، جنبش حماس از این اقدام شورای امنیت سازمان ملل متحد استقبال کرده است.

حماس دوشنبه‌شب، ۱۰ جون، در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این جنبش برای حضور در گفت‌وگوهای غیرمستقیم در باره‌ی اجرای اصول این قطع‌نامه با میانجی‌گران هم‌کاری خواهد کرد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در بیانیه‌ی حماس آمده است: «ما بر ادامه‌ی تلاش و مبارزه با همه ملت فلسطین به ‌منظور دست‌یابی به حقوق ملی خود، از جمله بیرون‌راندن اشغال‌گران، تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس و حق بازگشت و تعیین سرنوشت تأکید می‌کنیم.»

گفتنی است که جو بایدن نزدیک به دو هفته پیش طرح سه‌مرحله‌ای برای پایان‌دادن به درگیری‌ها و اجرایی‌شدن آتش‌بس‌ جدید در غزه را ارائه کرد و از اسرائیل و حماس خواست آن را بپذیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: