عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه، امروز (یک‌شنبه، ۲۰ قوس) در رشته‌تویتی از دیدار و گفت‌وگوی ‏تاکاشی اوکادا، سفیر جاپان در کابل با ‌امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، خبر داده است.

به گفته‌ی بلخی، امیرخان متقی ضمن خو‌ش‌آمدگویی، از کمک‌ ۱۰۶ میلیون دالری و تعامل مثبت دیپلماتیک جاپان سپاس‌گزاری کرده و چنین تعامل را به عنوان «خط‌سیر برای جامعه‌ی جهانی» خوانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

‏سفیر جاپان در کابل، در این دیدار گفته است که کشورش با جامعه‌ی جهانی روی چه‌گونگی زمینه‌سازی برای پیش‌رفت اقتصادی در افغانستان بحث می‌کند.

سخن‌گوی وزارت خارجه نوشته است که جاپان هم‌چنان اراده دارد تا کمک‌های خویش به منظور بدیل معیشت برای کوکنار، درمان معتادان و سایر بخش‌ها در افغانستان را افزایش دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

تاکاشی اوکادا گفته است که جاپان سال آینده به عنوان عضو شورای امنیت وظیفه‌ی خویش را آغاز خواهد کرد و از این رو، تلاش می‌کند از طریق مأموریت فعال، نقشی خوب در شورای امنیت در باره‌ی افغانستان ایفا کند.

‏از سویی هم، سرپرست وزارت خارجه در اخیر این دیدار از تلاش‌های جاپان قدردانی کرده و خواهان «انتقال پیام مثبت کارکردهای امارت اسلامی در جلوگیری از کشت کوکنار، کاهش فساد اداری، تأمین امنیت و سایر موارد» شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: