Asset 1SWN

ادعای فساد در سفارت افغانستان در آلمان؛ مهاجران اعتراض کردند

Embassy of Afghanistan_Berlin 2

شماری از مهاجران کشور مقیم آلمان از وجود فساد، سهل‌انگاری، بی‌توجهی و برخورد نادرست در سفارت افغانستان در برلین شکایت دارند.

آنان می‌گویند، کارمندان سفارت اسناد مهاجرتی‌‌شان را به زودی طی مراحل نمی‌کنند و این سبب شده تا شماری از مهاجران کارهای خود را از دست دهند.

سیدنسیم سادات، فعال حقوق مهاجران در آلمان می‌گوید، سه روز پیش حدود ۶۰ مهاجر از ایالت‌های مختلف این کشور برای دادخواهی و رسیده‌گی به خواست‌های‌شان در برابر سفارت افغانستان در برلین تظاهرات کردند، اما سفارت با نشر اسناد جعلی در میان آنان تلاش کرده تا جلو راه‌اندازی تظاهرات را بگیرد.

به گفتۀ سادات، مهاجران معترض از سوی سفارت افغانستان در برلین اخطاریه دریافت کردند که در صورت اشتراک در تظاهرات از آلمان اخراج می‌شوند.

این مهاجران می‌افزایند که پیش از این مقام‌های سفارت افغانستان در آلمان به آن‌ها وعده داده بودند که به خواست‌های‌شان رسیده‌گی می‌کنند، اما تاکنون هیچ‌گونه اقدامی نکرده‌اند.

این مهاجران هشدار می‌دهند، در صورتی‌که سفارت افغانستان در برلین به خواست‌های‌شان رسیده‌گی نکند، دست به تظاهرات‌های گسترده خواهند زد.

خواستیم در این باره دیدگاه وزارت خارجۀ کشور و سفارت افغانستان در آلمان را داشته باشیم. اما آنان در این باره حاضر به پاسخ‌گویی نشدند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام