علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی ایران، در گفت‌وگوی تلفنی با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی امارت اسلامی، گفته است که شهروندان افغانستان تصمیم‌گیران اصلی کشور خود هستند و اجازه‌ی مداخله به بازیگران خارج از منطقه را نمی‌دهند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

او، این موضوع را در حساب کاربری اکس خود مطرح کرده و افزوده است: «مردم افغانستان تصمیم‌گیران اصلی کشور خود در هم‌کاری با کشورهای همسایه و منطقه هستند و اجازه‌ی مداخله به بازیگران خارج از منطقه را که سابقه‌ی مداخله‌های مخرب را داشته و مسئول معضل‌های کنونی هستند، نمی‌دهند.»

باقری، گفته است که ایران و افغانستان با توجه به اشتراکات دینی، تمدنی و فرهنگی در هم‌آهنگی و هم‌کاری با یک‌دیگر برای حفظ ثبات و امنیت منطقه تلاش می‌کنند.

سرپرست وزارت امور خارجه‌ی ایران، در این گفت‌وگوی تلفنی تأکید کرده است که کشورهای اسلامی باید در پشتیبانی از مردم فلسطین و مقابله با «جنایت‌های رژیم اشغال‌گر» پیشتاز باشند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

علی باقری، پیش از این در نشست گروه‌ تماس منطقه‌ای برای افغانستان نیز گفته بود که توسعه‌نیافتگی و معضل‌های اقتصادی افغانستان به دوش «اشغال‌گران» این کشور است و نباید فرصت مداخله‌ی دوباره‌ی به آنان فراهم شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: