محمدحنیف اتمر، وزیر خارجه، امروز در یک نشست خبری در این وزارت می‌گوید که جامعۀ جهانی باید به گونۀ فوری با افغانستان هم‌کاری کند و با ایستادن در کنار این کشور، هرچه زودتر جلو جنگ جاری را بگیرد.

وزیر خارجه می‌افزاید که از جامعۀ جهانی خواسته است تا نشست خاص شورای امنیت سازمان ملل متحد را برگزار کند و اقدامات سیاسی، قانونی و امنیتی را در این زمینه روی‌دست گیرد.

محمدحنیف اتمر می‌گوید، «در آن‌جا این مسأله را مطرح کردیم که باید مجلس خاص شورای امنیت ملل متحد برگزار شود و اقدامات خاص از طرف شورای امنیت ملل متحد اقدمات سیاسی، قانونی و حقوقی و در صورت ضرورت اقدمات امنیتی روی‌دست گرفته شود. پاسخ هم‌کاران بین‌المللی بسیار مثبت و قابل ستایش بود.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای اتمر می‌افزاید که مسألۀ تأمین حقوق بشر و جلوگیری از نقض آن، مسئولیت مشترک افغانستان و جامعۀ جهانی‌ست. به گفتۀ او، یک نظام حقوق بشری بین‌المللی باید به حرکت آید تا پاسخی به جنایت‌های جاری در افغانستان دهد. وزیر خارجه تأکید می‌کند که تاکنون اقدامات انجام‌شده بسنده نبوده است و باید در این زمینه توجه جدی شود.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان در شمار بسیاری از ولایت‌ها به شدت جریان دارد و در پی آن شمار زیادی از غیرنظامیان همه‌روزه کشته و زخمی می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: