Asset 1SWN

عبدالله در دیدار با خلیل‌زاد: افزایش خشونت‌ها غیرقابل پذیرش است

Eq9mKSGXUAM0sIf

شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید که عبدالله عبدالله، رئیس این شورا و زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژ‌ۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان با هم دیدار و دربارۀ دور دوم گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان گفت‌وگو کرده‌اند.

در خبرنامه‌یی که شورای عالی مصالحۀ ملی پخش کرده، آمده است که این دیدار صبح امروز (سه‌شنبه، شانزدهم جدی/دی) در قصر سپیدار انجام شده است. راس ویلسون، سفیر آمریکا در کابل و اسکات میلر، فرمانده نیروهای پشتی‌بانی قاطع در افغانستان یا ناتو نیز در این دیدار حضور داشته‌اند.

بر بنیاد خبرنامه، عبدالله عبدالله در این دیدار از هم‌کاری‌ها و پشتی‌بانی‌های همیشه‌گی آمریکا از تلاش‌های صلح افغانستان قدردانی کرده و گفته است که دور دوم گفت‌وگوها میان دو طرف آغاز می‌شود و هیأت گفت‌وگوکنندۀ صلح دولت با پشتی‌بانی قاطع نظام به قطر رفته است.

عبدالله گفته است که افغانستان برای دست‌یافتن به صلح متعهد است و تلاش می‌کند از فرصت ایجادشده برای دست‌یابی به صلح دایمی و ثبات در کشور استفاده کند.

رئیس شورای عالی مصالحه هم‌چنان افزایش خشونت‌ها و قتل‌های هدف‌مند را غیرقابل پذیرش خوانده و بر آتش‌بس دایمی برای دست‌یافتن به صلح پایدار تأکید کرده است.

در همین حال، خلیل‌زاد گفته است که طرف‌ها باید از فرصت به‌میان ‌آمده بیش‌ترین استفاده را برای دست‌یافتن به صلح دایمی و قطع جنگ کنند. آقای خلیل‌زاد هم‌چنان افزایش خشونت‌ها را غیرقابل پذیرش دانسته و بر کاهش قابل ملاحظۀ خشونت‌ها تأکید کرده است.

نمایندۀ ویژ‌ۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان هم‌چنان با ابراز خرسندی از پایان دور نخست گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و آغاز دور دوم این گفت‌وگوها، به ادامۀ پشتی‌بانی آمریکا از تلاش‌های صلح افغانستان تأکید کرده است.

زلمی خلیل‌زاد و عبدالله عبدالله در حالی با هم دیدار می‌کنند که قرار است امروز دور دوم گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه، پایتخت قطر آغاز شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام