مولوی عبدالسلام حنفی، معاون دوم رئیس‌الوزرا، امروز در نشست مسکو گفته است که انزوای افغانستان به سود هیچ جهتی نیست و جامعۀ جهانی باید حکومت امارت اسلامی را به رسمیت بشناسد؛ زیرا آنان در پی تعامل با جهان هستند. او تأکید کرده است که آنان حاضر اند روی تمامی نگرانی‌های جامعۀ جهانی به وضاحت، شفافیت و صراحت گفت‌وگو کنند.

معاون دوم رئیس‌الوزرای امارت اسلامی افزوده است که خواهان روابطی با کشورهای همسایه، منطقه و جهان‌اند که بر احترام متقابل به حاکمیت ملی استوار باشد. عبدالسلام حنفی نیز تأکید کرده است که تحولات پسین، انقلابی‌گونه بود و به مردم اطمینان داده می‌شود که اصلاحات در ساختار سیاسی کشور ادامه دارد. به گفتۀ او، این اصلاحات زمان‌گیر است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای حنفی هم‌چنان گفته است که فساد تمامی ساختار سیاسی رژیم محمداشرف غنی را در بر گرفته بود و با وجود «وعده‌های زیبا» در مجامع بین‌المللی تا آخرین لحظه رژیم محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور فراری افغانستان، هیچ پیش‌رفتی در عرصۀ مبارزه با فساد اداری صورت نگرفته بود.

او افزوده است که رهبران سیاسی دولت پیشین از فرصت‌ها برای زراندوزی استفاده کردند و امارت اسلامی حکومتی را به ارث برد که قرض‌دار همسایه‌ها بود.

در همین حال، او از آمریکا خواسته است که ذخایر ارزی افغانستان در بانک‌های این کشور را آزاد کند و مردم نباید بهای تفاوت نظر سیاسی را بپردازند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سوی دیگر، او گفته است که امارت اسلامی به جامعۀ جهانی اطمینان می‌دهد که تمامی مسئولیت‌های ملی و بین‌المللی‌ خود را به خوبی درک می‌کند و خواهان تعامل با کشورهای جهان است.

نشست فارمت مسکو با حضور نماینده‌گان ده کشور امروز برگزار شد. آمریکا اما در این نشست شرکت نکرد. وزیر خارجۀ روسیه از شرکت‌نکردن آمریکا ابراز تأسف کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: