منابع محلی در بامیان به سلام‌وطندار می‌گویند یک دختر ۲۴ ساله به‌نام «رقیه» که حدود یک ماه پیش ناپدید شده بود، جسدش روز گذشته (چهارشنبه، اول سرطان)، از داخل یک چاه در روستای شهیدان از مربوطات مرکز این ولایت، یافت شده است.

به گفتۀ منابع، رقیه باشندۀ اصلی ولسوالی ورس است و در مرکز بامیان بودوباش داشت و حدود یک ماه پیش به‌طور مرموز ناپدید شده بود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان محلی بامیان با تأیید این روی‌داد می‌گویند که آنان با تلاش‌های بسیار موفق شده‌اند جسد این دختر را پیدا کنند. محمدخوانی رسا، سخنگوی فرماندهی امنیۀ بامیان، می‌گوید که نیروهای کشفی و امنیتی این فرماندهی جسد رقیه را از داخل یک چاه در روستای شهیدان از مربوطات مرکز این ولایت یافت کرده‌اند.

او می‌افزاید که در پیوند به این روی‌داد یک تن را به نام «مهدی» بازداشت کرده‌اند. به گفتۀ سخنگوی فرماندهی امنیۀ بامیان، مهدی در تحقیقات نخستین اعتراف کرده که رقیه را یک ماه پیش کشته و سپس جسدش را داخل چاه انداخته است. او دربارۀ علت و انگیزۀ این قتل چیزی نگفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

قابل یادآوری‌ست که قتل‌های مرموز و خودکشی دختران جوان پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی، در بامیان افزایش یافته و سبب نگرانی خانواده‌ها در این ولایت شده‌ است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: