Asset 1SWN

سربازی که یک زن را در تورخم لت‌وکوب کرده بود، برای همیشه از نظام اخراج شد

163875275_140742051304448_1443809562827954686_n

وزارت داخله می‌گوید، سرباز پولیسی که یک زن را در ساحۀ تورخم ولایت ننگرهار شلاق زده بود، برای همیشه از نظام اخراج شده است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله امروز (یک‌شنبه، هشتم حمل/فروردین) در توییترش این موضوع را همه‌گانی کرده است. آقای آرین از این سرباز به‌نام وهاب یاد کرده و گفته که وزارت داخله ویدیوی نشرشده از جریان شلاق‌زدن این سرباز بر یک زن را بررسی کرده است.

سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که در پی بررسی، این سرباز پولیس ضمن مجازات برای دایم از نظام اخرج شده است.

ویدیویی که پیش از این نشر شده بود، یک سرباز را نشان می‌داد که یک زن را با شلاقی لت‌وکوب می‌کرد. مشخص نیست که این ویدیو چه زمانی ثبت شده، اما محل آن گذرگاه مرزی تورخم گفته شده است. پیش‌ از این طارق آرین گفته بود که این ویدیو مربوط سال گذشته است.

این ویدیو واکنش‌های گسترده را در پی داشت. طارق آرین نوشته است: «دست‌بلند کردن بالای زن، فرهنگ طالبانی است و این ظلم را هرکس مرتکب شود، تروریست است.» سخنگوی وزارت داخله گفته که پولیس اجراکنندۀ قانون است و روی مسلکی‌شدن و ارتقای ظرفیت آن کار می‌شود.

این در حالی‌ست که محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز به این ویدیو واکنش نشان داده بود. آقای نعیم با نشر این ویدیو در توییترش نوشته بود: «انسانیت و حقوق زن کجاست؟»

این واکنش سخنگوی طالبان با توجه به عمل‌کرد این گروه در دوران رژیم طالبان، واکنش‌های گسترده‌یی در پی داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام