عنقای ۱۹ ساله سه ماه پس از عروسی‌اش، شب‌هنگام از سوی شوهر و خانواده شوهرش در کوچۀ چای‌فروشی، واقع ناحیه سوم شهر کندز، بی‌رحمانه به قتل رسیده است.

عبدالحفیظ، پدر عنقا به سلام‌وطندار می‌گوید که دخترش سه ماه پیش با شخصی به نام سید عبدالله عروسی کرده بود. به گفتۀ پدر عنقا، از چندی به این‌سو مادر پسر اصرار می‌کرده است که عنقا را طلاق بدهد تا خواهرزادۀ خودش را به پسرش نامزد و سپس به نکاح او در بیاورد.

پدر عنقا می‌گوید، شوهر دخترش اعتراف کرده که به دستور مادرش عنقا را کشته است.

بی بی قمر، مادر عنقا در گوشۀ از حیاط خانه، دامن غم به سر کشیده و فریاد و ناله سر می‌دهد. او با چشمان نیمه‌باز و غرق اندوه می‌گوید که دخترش پس از عروسی خوش بود و آرزوهای فراوانی برای آینده‌اش داشت. او می‌گوید، گرگ‌صفتان دخترش را با آرزوهایش به گور برده‌اند.

پدر و مادر عنقا می‌گویند که حکومت تا کنون عاملان قتل دخترشان را بازداشت نکرده است. مادر عنقا می‌گوید که خانواده شوهر دخترش از زرومندان محلی اند و با دادستانی و پولیس رابطه نزدیک دارند.

نصیبه هولکر، رئیس امور زنان کندز می‌گوید که آنان در تلاش اند تا عدالت را تأمین کنند.

او در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌گوید که خشونت‌ علیه زنان در این ولایت افزایش یافته است. به گفتۀ او، در چند ماه اخیر، سه پولیس زن در این ولایت تیرباران شدند و شماری از زنان دیگر، مورد بدرفتاری و خشونت اطرافیان‌شان قرار گرفتند.

هجرت‌الله اکبری، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کند می‌گوید که عنقا یک هفته پیش به شکل مرموز در داخل خانه‌اش از سوی شوهرش به قتل رسیده است.

سخن‌گوی پولیس کندز می‌گوید که در پیوند به این قضیه دو تن را به شمول شوهر عنقا بازداشت کرده‌اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: