مسئولان محلی بامیان، می‌گویند که قرار است یک ولسوالی جدید در منطقه‌ی «غندک مرکزی» ولسوالی شیبر این ولایت، ایجاد شود.

عبدالله سرحدی، والی بامیان، روز گذشته در سفرش به منطقه‌ی غندک مرکزی، به باشندگان این منطقه وعده سپرده است که یک ولسوالی جدید در منطقه‌ی غندک ایجاد خواهد شد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

دفتر رسانه‌های والی بامیان، روز گذشته (چهارشنبه، ۱ سنبله)، با پخش خبرنامه‌ای گفته که عبدالله سرحدی، والی این ولایت، در رأس هیئتی با حضور محمداسلم شریفی، رییس واحدهای اداری وزارت امور داخله و صدیق‌الله شاهین مسافر، فرمانده امنیه‌ی بامیان، به منطقه‌ی غندک مرکزی، سفر کرده است.

عبدالله سرحدی، گفته است که هدف از سفرش به منطقه‌ی غندک، بررسی مشکلات و نیازمندی‌های باشندگان این منطقه بوده است.

والی بامیان، افزوده است: «امارت اسلامی هیچ‌ کسی را فراموش نمی‌کند و تلاش دارد عدالت اجتماعی و پیش‌رفت متوازن در سراسر کشور یکسان و بدون هیچ گونه تبعیضی تطبیق شود.»

در همین‌ حال، محمداسلم شریفی، رییس واحدهای اداری وزارت امور داخله، گفته که بر اساس بررسی‌های انجام‌شده و نظر به نیازمندی‌های باشندگان منطقه‌ی غندک مرکزی، قرار است که پیشنهاد ایجاد یک ولسوالی جدید در این منطقه به وزارت امور داخله ارائه شود و به گفته‌ی او، انتظار می‌رود که به زودترین وقت منظور شود.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

شماری از باشندگان منطقه‌ی غندک مرکزی، می‌گویند که با توجه به وسعت جغرافیایی و کوهستانی‌بودن، راه‌های دشوارگذر و نفوس زیاد این منطقه، آن‌ها نیازمند یک واحد اداری جداگانه اند که با ایجاد آن، بسیاری از مشکلات‌ شان حل خواهد شد.

گفتنی است که پیش از این نیز مسئولان محلی بامیان، از ایجاد یک ولسوالی جدید در منطقه‌ی «سرخ‌جوی»، از مربوطات ولسوالی ورس این ولایت، خبر داده بودند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: