منابع محلی در فاریاب به سلا‌م‌وطندار می‌گویند که فردی در روستای «یکه‌باغ» ولسوالی قیصار این ولایت، به‌شمول یک نیروی امارت اسلامی ۵ تن را با سلاح کلاشینکوف کشته است.

منابع می‌‌افزایند که این فرد «فراح‌الدین» نام داشته و صبح امروز در خانه‌اش با پدرش درگیری لفظی کرده و پدر و همسرش را تیرباران کرده است. به گفتهٔ منابع، این فرد پس‌ از تیرباران پدر و همسرش، سه تن از بسته‌گان همسرش را نیز تیرباران کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، این منابع می‌‌گویند که فراح‌الدین پس از تیرباران پنج‌ تن به یک مسجد پناه برده و از سوی نیروهای امارت اسلامی محاصره شده است.

فراح‌الدین پس از محاصره از سوی نیروهای امارت اسلامی، حدود چهار ساعت با این نیروها هم درگیر شده و یک نیروی امارت اسلامی را نیز کشته و خودش هم سرانجام توسط نیروهای امارت اسلامی در داخل مسجد کشته شده است.

بر بنیاد معلومات این منابع، پدر فراح‌الدین شدید زخم برداشته و اکنون در شفاخانۀ مرکزی شهر میمنه بستری‌ست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، یک منبع محلی دیگر به سلا‌م‌وطندار می‌گوید که فراح‌الدین مبتلا به مواد مخدر بود و در این اواخر به خریدوفروش جنگ‌افزار نیز روی آورده بود.

علت و انگیزۀ این روی‌داد هنوز روشن نشده است. مسئولان امارت اسلامی در فاریاب نیز تاکنون در پیوند به این روی‌داد چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: