مرکز ضدعفونی و کنترل آفات محصولات قرنطینه‌ی خالد زبیر، روز سه‌شنبه‌، ۳ دلو، در یک نشست خبری در کابل با حضور مسئولان وزارت زراعت و اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، به ارزش یک میلیون و ۷۰۰ هزار دالر گشایش یافت و به فعالیت آغاز کرد. مسئولان این مرکز، می‌‌گویند که هدف از ایجاد این مرکز پشتیبانی و رشد بخش خصوصی و افزایش محصولات صادراتی در کشور است.

زکریا نوری، نماینده و مسئول شرکت خالد زبیر، در مراسم گشایش این مرکز، هدف از ایجاد این مرکز را پشتیبانی از بخش خصوصی و فراهم‌کردن زمینه‌ی کار به جوانان می‌داند و می‌گوید که تلاش دارند افغانستان را به یک کشور صادراتی مبدل کنند. او از مسئولان وزارت زراعت می‌خواهد که در این بخش با آنان هم‌کاری داشته باشند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، مسئولان وزارت زراعت، در مراسم گشایش این مرکز می‌گویند که فعالیت این مرکز تأثیر مستقیم روی رشد بخش خصوصی و زراعت در کشور داشته است.

صدراعظم عثمانی، معین وزارت زراعت، می‌گوید که در کنار برپایی نظام اسلامی و امنیت در کشور، فراهم‌کردن سهولت به سرمایه‌گذاران و حل مشکلات و فراهم‌کردن زمینه‌ی کار به مردم هم، یکی از وظایف امارت اسلامی است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

از سوی دیگر، شمس‌الرحمان احمدزی، رییس اجرایی انجمن صنعت‌کاران افغا‌نستان، می‌‌گوید که ایجاد چنین کارخانه‌ها می‌تواند زمینه‌ی کار را به مردم فراهم و افغانستان را در بخش صادرات خودکفا کند.

با این همه، شماری از کشاورزان، می‌گویند که در سال روان امراض و آفات در محصولات بی‌پیشینه بوده و محصولات آنان را آسیب زده است.

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: