Asset 1SWN

انفجار ماین هنگام تخریب پایگاه در کندز یک کشته و ۲۱ زخمی برجا گذاشت

The central traffic square of Kunduz City three weeks after it was partially taken over by the Taliban in early October 2016. 27.10.2016. CREDIT: Andrew Quilty for The Wall Street Journal.  SLUG: AFGHAN110

مسئولان محلی کندز از انفجار ماین هنگام تخریب یک پایگاه نیروهای امنیتی در این ولایت خبر می‌دهند.

این رویداد صبح امروز (چهارشنبه، ۱۴ عقرب/آبان) در ولسوالی خان‌آباد این ولایت رخ داده است.

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز می‌گوید، این رویداد هنگامی در منطقۀ «نوآباد اندرابی‌ها» در مربوطات این ولسوالی رخ داد که طالبان غیرنظامیان را برای ویران‌کردن یک پایگاه که نیروهای امنیتی در آن حضور نداشتند، به این منطقه برده بودند.

به گفتۀ مرادی، در این انفجار یک غیرنظامی کشته و ۲۱ تن دیگر زخمی شده‌اند. او در بارۀ تلفات طالبان در این رویداد چیزی نگفته است. زخمیان برای درمان به شفاخانۀ ولسوالی خان‌آباد و شفاخانۀ حوزه‌یی کندز منتقل شده‌اند.

یک منبع امنیتی که نخواست هویتش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید، صبح امروز پس از آن‌که نیروهای ارتش در منطقۀ نوآباد اندرابی‌ها در ولسوالی خان‌آباد پایگاه خود را ترک کردند، گروه طالبان با شماری از غیرنظامیان به هدف تخریب وارد این پایگاه شدند. به گفتۀ منبع، هنگامی که طالبان و غیرنظامیان سرگرم ویران‌کردن این پایگاه بودند، انفجار صورت گرفت.

این منبع امنیتی شمار زخمیان این انفجار را ۱۹ تن می‌گوید.

انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی پولیس کندز این رویداد را تأیید می‌کند، اما آمار دقیق از تلفات برجا مانده به دست نمی‌دهد. او می‌گوید، شماری غیرنظامیان و طالبان در این انفجار کشته و زخمی شده‌اند.

گروه طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام