مسئولان در وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می‌گویند که در نتیجه‌ی سرازیرشدن سیلاب‌های چهار روز پسین در ۲۰ ولایت افغانستان، ۵۰ تن جان باخته و ۳۶ تن دیگر زخمی شده اند.

محمد عبدالله‌‌جان سایق، سخن‌گوی این وزارت، امروز (دوشنبه، ۲۷ حمل) به سلام‌وطندار می‌گوید که در این سیلاب‌ها ۷۰۰ خانه به گونه‌ی کلی و قسمی تخریب شده، ۴۰۰ رأس مواشی تلف شده و نیز هفت هزار جریب زمین کشاورزی از بین رفته است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «در نتیجه‌ی سرازیرشدن سیلاب‌ها در کندهار، تخار، زابل، پروان، ننگرهار، هلمند، کابل، خوست، دایکندی، کنر، کاپیسا، پنجشیر، پکتیکا، پکتیا، لوگر، لغمان، فراه، هرات، بادغیس و ارزگان، ۵۰ تن جان باخته و ۳۶ تن دیگر زخمی شده اند.»

همین گونه، شماری از خانواده‌های آسیب‌دیده از سیلاب‌‌ها در روزهای پسین، می‌گویند که این سیلاب‌ها تلفات و زیان‌های مالی بسیاری برجا گذاشته است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

سلطان‎‌محمد، باشنده‌ی فراه، می‌گوید: «سرازیرشدن سیلاب‌ها در ولایت فراه، خسارات مالی و جانی بیش‌تر به مردم وارد کرده و ما خواستار کمک استیم.»

مسئولان در وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می‌افزایند که خانواده‌های آسیب‌دیده از سیلاب‌های پسین، به مناطق امن انتقال داده شده اند و به آن‌ها کمک‌های اولیه از سوی این وزارت توزیع شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: