مسئولان محلی غور، می‌‌گویند که با آغاز کار چهار پروژه‌ی آبیاری در این ولایت، به نزدیک به ۴۰۰۰ تن در روستاهای اطراف شهر فیروزکوه، مرکز این ولایت، زمینه‌ی کار فراهم شده است. کار این پروژه‌ها طی ۲۰ روز تکمیل می‌شود.

عبدالواحد حماس، سخن‌گوی والی غور، به سلام‌وطندار می‌گوید که این پروژه‌ها شامل لای‌روبی، ساخت دیوارهای استنادی، دهنه‌جات و لاینینگ کانال‌ها است و کار آن در روستاهای «تسرقی»، «بادگاه»، «پوزلیچ» و «سیاه‌سنگ» این ولایت، با حضورداشت مسئولان محلی غور و مسئولان مؤسسه‌ی «GIZ» آغاز شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سخن‌گوی والی غور، می‌‌افزاید که هزینه‌ی این پروژه‌ها بیش از ۳.۵ میلیون افغانی است که از سوی مؤسسه‌ی «GIZ» تطبیق می‌شود.

عکس: ارسالی به سلام‌وطندار

به گفته‌ی آقای حماس، امارت اسلامی متعهد به خدمت‌گذاری به مردم است و تلاش می‌کند در هم‌کاری با مؤسسه‌های این ولایت، پروژه‌های انکشافی بیش‌تری را تطبیق کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

هم‌زمان با این، کار ساخت یک شبکه‌ی آب‌رسانی از سوی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در هم‌آهنگی ریاست احیا و انکشاف دهات غور، در روستای «سیاب» ولسوالی مرغاب این ولایت آغاز شده است.

مسئولان در ریاست احیا و انکشاف دهات غور می‌گویند که هزینه‌ی ساخت این شبکه‌ی آب‌رسانی، ۶.۸ میلیون افغانی است. با بهره‌برداری این پروژه‌ها، بخش بزرگی از نیازمندی‌های مردم برطرف می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: