مقام‌های محلی بامیان، می‌گویند که ۲۳ آشیانه‌ی صحی در مرکز و پنج ولسوالی‌ این ولایت، به بهره‌برداری رسیده است.

این آشیانه‌ها، در ولسوالی‌های شیبر، یکاولنگ نمبر۱، یکاولنگ نمبر۲، پنجاب و مرکز بامیان، ساخته و شماری هم بازسازی شده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این آشیانه‌های صحی، از سوی نهاد «موف» و با پشتیبانی مالی صندوق جمعیت وجهی سازمان ملل متحد، ساخته و بازسازی شده اند.

این شمار آشیانه‌ی صحی، روز گذشته (سه‌شنبه، ۳۰ عقرب) با حضور مقام‌های محلی بامیان و نهادهای تطبیق‌کننده، گشایش یافته است.

عبدالله سرحدی، والی بامیان، در برنامه‌ی گشایش این آشیانه‌های صحی، از مؤسسه‌های فعال در بخش صحت در این ولایت، خواسته است که در زمینه‌ی عرضه‌ی خدمات درمانی در روستاهای دورافتاده و محروم، هم‌کاری کنند.

در همین حال، اسحاق صاحب‌زاده، معین مالی و اداری وزارت صحت عامه، می‌گوید این وزارت تلاش می‌کند که با ایجاد آشیانه‌های صحی بیش‌تر به هم‌کاری نهادهای دیگر و با ارائه‌ی خدمات درمانی معیاری، تا اندازه‌ای به مشکلات باشندگان بامیان در بخش صحت، رسیدگی کنند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

از سویی هم، محمود سجادی، مسئول نهاد موف در بامیان، می‌گوید که از میان ۲۳ آشیانه‌ی صحی در این ولایت، ۱۱ آشیانه معیاری و با تجهیزات ساخته شده و ۱۲ آشیانه‌ی دیگر بازسازی و توسعه داده شده است.

سجادی، می‌افزاید که در این آشیانه‌های صحی به ۳۵ هزار مادر در بخش‌های داخله، زایمان، تغذیه، تنظیم خانواده و مراقبت‌های پیش و پس از ولادت، خدمات ارائه می‌شود.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: