Asset 1SWN

سازمان جهانی بهداشت: جهانیان ماه‌های سختی پیش‌‎رو دارند

000_1OL7DD

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که در نیم‌کره شمالی کره زمین، شیوع ویروس کرونا پر شتاب پیش‌بینی شده و افراد زیادی در این نیم‌کره به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد.

تدروس آدهانوم گیبریسوس، رئیس عمومی سازمان جهانی بهداشت شام روز جمعه، دوم میزان، طی ویدیو کنفرانسی گفت که بسیاری از کشورها با افزایش پر شتاب شمار مبتلایان به کووید-۱۹ مواجه خواهند شد.

او در این کنفرانس ویدیویی هشدار داد که ماه‌های آینده بسیار سخت خواهند بود و شماری از کشورها با مسیر خطرناکی روبه‌رو اند.

او افزود که بر اساس پیش‌بینی این سازمان، شفاخانه‌های اروپا طی هفته‌های آینده با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کرونا، حداکثر ظرفیت‌شان را به کار خواهند بست.

در اروپا، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۸.۲ میلیون نفر رسیده و از این میان، ۲۵۸ هزار تن جان خود را از دست دادند.

ماریا وان کرخوف، مسئول مدیریت پرونده کووید- ۱۹ در سازمان جهانی بهداشت گفته که بیش از نیمی موارد مثبت در اروپا، در ۲۴ ساعت گذشته تشخیص داده شده است.

ویروس کرونا برای نخستین‌بار از شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد. از زمان شیوع این ویروس، نزدیک به ۱.۱ میلیون تن در سراسر جهان جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

رئیس عمومی سازمان جهانی بهداشت از رهبران کشورها خواسته که اقدامات فوری را در امر مبارزه با ویروس کرونا روی دست بگیرند و مانع افزایش قربانیان این ویروس شوند.

از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان، بیش از ۴۱.۵ میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند. این ویروس در مدت زمان بسیار کم ۲۱۰ کشور جهان را درنوردید و برای ماه‌ها اکثریت کشورها قرنطینۀ عمومی شدند.

این ویروس در افغانستان نیز شیوع پیدا کرد. به گفتۀ مسئولان صحی، حدود ده میلیون تن به این ویروس مبتلا شده‌ند که از این میان، بیش از یک‌هزار تن جان دادند.

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفته بود که سیاسی کردن شیوع ویروس کرونا باعث تشدید آن شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام