مسئولان محلی غور می‌گویند که کار استخراج یک معدن زغال‌سنگ در روستای «اسپین‌سنگ» ولسوالی «الله‌یار» این ولایت آغاز شده است. به گفتۀ مسئولان، کار استخراج این معدن زغال‌سنگ، روز گذشته با حضور مسئولان و باشنده‌گان غور طی برگزاری برنامه‌یی در این روستا آغاز شده است.

رحمت‌الله امانی، رئیس اداری ولایت غور در برنامۀ افتتاح استخراج این معدن زغال‌سنگ، کار استخراج آن را گام مثبت در راستای فقرزدایی و اشتغال‌‌زایی عنوان می‌کند. به گفتۀ او، استخراج معادن این ولایت به گونۀ مسلکی می‌تواند در رشد اقتصادی کشور نقش سازنده داشته باشد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

امانی تأکید می‌کند که معادن دیگری نیز در این ولایت شناسایی شده‌اند که مسئولان امارت اسلامی مصمم به استخراج آن هستند.

از سویی دیگر، عبدالحکیم حکمت، رئیس معادن و پطرولیم غور می‌گوید، در این ولایت بیش از ۸۰ معدن مختلف تاکنون دست‌نخورده باقی مانده که با استخراج آن بخش بزرگی از مشکلات شهروندان کشور رفع می‌شود. او هم‌چنان استخراج معدن رغال‌سنگ روستای اسپین‌سنگ را برای باشنده‌گان این ولایت مفید و ارزنده می‌خواند.

در همین حال، مسئولان شرکت «نور امید» که کار استخراج این معدن را به قراداد گرفته‌اند، می‌گویند که زغال‌سنگ روستای اسپین‌سنگ از کیفیت خوبی برخوردار است.

عبدالواحد شهریار، مسئول این شرکت می‌افزاید که با استخراج این معدن، بهای مواد سوخت به‌ویژه زغال‌سنگ در بازارهای این ولایت کاهش چشم‌گیری خواهد یافت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسئولان امنیتی امارت اسلامی در غور، از تأمین امنیت این معدن اطمینان می‌دهند و می‌گویند که به هیچ فرد یا گروهی اجازۀ اخلال در کار را نخواهند داد.

این در حالی‌ست که با آغاز کار استخراج این معدن رغال‌سنگ در غور، زمینۀ کار برای ده‌ها تن نیز فراهم شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: