ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه، پس از پایان سفرش به کوریای شمالی و عقد پیمان مشارکت راهبردی با این کشور، بامداد امروز به ویتنام سفر کرده است.

خبرگزاری رویترز، گزارش داده که او به هدف گفت‌وگو با رهبران کمونیست ویتنام به این کشور سفر و از موضع متعادل این کشور در برابر جنگ در اوکراین ستایش کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

خبرگزاری تاس روسیه نیز، گزارش داده که ولادیمیر پوتین در این سفر با رهبران ویتنام دیدار می‌کند و دو کشور در بخش‌های اقتصادی، تجارت، فن‌آوری، علم و فعالیت‌های انسان‌دوستانه توافق‌هایی را انجام خواهند داد.

یوری اوشاکوف، دست‌یار سیاست خارجی ریاست جمهوری روسیه، گفته است: «انتظار می‌رود بیانیه‌ی مشترک تصویب شود و موافقت‌نامه‌های متعدد در زمینه‌ی هم‌کاری در بخش‌های تجارت، حوزه‌های اقتصادی، علمی، فن‌آوری و انسان‌دوستانه اعلام شود.»

حکومت ویتنام که سیاست‌ خارجی بی‌طرف را دنبال می‌کند، از محکوم‌کردن حمله‌ی روسیه به اوکراین خودداری کرده است.

در سوی دیگر، سفارت امریکا در هانوی، پایتخت ویتنام، به این سفر ولادیمیر پوتین واکنش نشان داده و در بیانیه‌ای اعلام کرده که هیچ کشور نباید به پوتین بستری را فراهم کند که «جنگ تجاوزکارانه‌»‌ی خود را ترویج کند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

این اولین سفر ولادیمیر پوتین به ویتنام، از ۲۰۱۷ است. پس از چین و کوریای شمالی، ویتنام سومین کشوری است که ولادیمیر پوتین از آغاز پنجمین دور ریاست‌جمهوری خود در ماه می، از آن دیدن می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: