مرکز فرهنگی_اجتماعی تبیان، امروز (پنج‌شنبه، ۲۰ میزان) همایشی را به مناسبت سالروز «حمله‌ی نظامی امریکا و متحدان آن بر افغانستان» برگزار کرد.

مسئولان در این همایش با ستایش از دست‌آورد‌های امارت اسلامی در راستای تأمین امنیت و مدیریت کشور، می‌گویند که اگر حکومت سرپرست پشتیبانی همه‌ی قوم‌های ساکن در افغانستان به شمول اقلیت‌های قومی و مذهبی را بدست بیاورد، افغانستان به یک «کشور نمونه» در منطقه و جهان مبدل خواهد شد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سیدعیسا حسینی، رییس این مرکز می‌گوید: «حکومت امارت اسلامی در افغانستان با وصف این‌که در معرض تحریم‌های جدی قرار داشته و توطئه‌های سنگین در برابر آن وجود دارد؛ اما می‌بینید که با چه آرامشی حاکمیت و مردم را مدیریت می‌کنند و کشور رو به پیش‌رفت است؛ چیزی که برای امریکایی‌ها سنگین و غیرقابل قبول است.»

شماری دیگر از سخن‌رانان در این همایش، بر یک‌پارچگی میان اقوام، سهم‌گیری شان در تصمیم‌گیری‌های اجتماعی و نیز حفظ آزادی به‌ دست‌آمده تأکید می‌کنند.

یارمحمد رحمتی، مسئول دفتر مرکزی فعالیت‌های فرهنگی-اجتماعی تبیان می‌گوید: «انسان اگر توانست هم شعار خوب بدهد و هم عمل خوب کند، این یک انسان خوب و مفید در اجتماع است.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

محمدامین محسنی، از عالمان دینی کشور، نیز می‌گوید: «یکی از سعادت‌مندی ما این است که ما سرنوشت خود را بسازیم و باید در تصمیم‌گیری‌های زندگی اجتماعی خود سهیم باشیم. به جای اینکه دیگران بیایند و برای ما تصمیم‌گیری کنند.»

اشتراک‌کنندگان در این همایش، گفته‌ اند که امریکا پس از سال ۲۰۰۱ به هدف مبارزه با هراس‌افکنی، ایجاد امنیت و بهبود اوضاع اقتصادی افغانستان به این کشور حمله‌ی نظامی انجام داد؛ اما در بیش از ۲۰ سال حضورش در افغانستان، سبب ترویج فرهنگ‌های ناپسند و افزایش فقر شد و آسیب‌های جدی را به مردم این کشور نیز وارد کرد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: