پادشاه عربستان سعودی، روز گذشته –سه‌شنبه، ۵ میزان- با صدور فرمانی، شاه‌زاده و ولی‌عهد خود محمد بن سلمان را به سمت نخست‌وزیری این کشور گماشت.

در این فرمان پادشاهی که از سوی خبرگزاری دولتی «اس‌پی‌اِی» به نشر رسیده، آمده است که شاه‌زاده خالد، پسر دوم پادشاه سعودی، به جای برادر بزرگش، در پست وزارت دفاع این کشور گماشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

بر اساس این فرمان، محمد بن سلمان، ولی‌عهد عربستان سعودی، به حاکم کنونی این کشور بدل شده است؛ هرچند، او از ۲۰۱۷ که به عنوان ولی‌عهد انتخاب شد، در این نقش وارد شده بود.

محمد بن سلمان از زمان قدرت‌گرفتن در عربستان سعودی، تغییرهای زیادی در این کشور آورده و برای کاهش وابستگی اقتصادی این کشور به نفت، تلاش کرده است.

در سوی دیگر، او در سال‌های گذشته از محدودیت‌های اجتماعی به ویژه بر زندگی زنان کم کرده و به آن‌ها، اجازه‌ی رانندگی در شهر و اجرای کنسرت را داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در گزارش «اس‌پی‌اِی»، محمد بن سلمان، گفته است که خودکفایی پادشاهی عربستان سعودی در بخش صنعت‌های نظامی را از دو درصد به ۱۵ درصد افزایش داده و قصد دارد این رقم را در زمان وزیر دفاع تازه‌گماشته‌شده، به ۵۰ درصد افزایش دهد.

سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه ۸۶ساله‌ی عربستان سعودی، در ۲۰۱۵ قدرت در این کشور را به دست آورده بود. او، به دلیل بیماری‌‌ به ویژه از دو سال به این سو، بارها در شفاخانه بستری شده است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: