«امنیت ما را حکومت بگیرد، اگر نمی‌گیرد، ما را رها کند که برویم. اگر امارت امنیت را تأمین می‌کند، درست تأمین کند و اگر نمی‌کند، دیگر هیچ نکند.» این پاره‌ا‌ی از گفته‌های معصومه، مادر محمدعلی است که در انفجار شب گذشته در یک موتر مسافربری نوع «کاستر» در دشت برچی غرب کابل جان باخت.

معصومه می‌گوید که پسرش ۲۶ سال داشت و چندی پیش به دلیل ناداری و فراهم‌کردن نیازهای غذایی خانواده‌ی هشت‌نفره‌ی خود، از تحصیل دست کشیده و به کار آزاد رو آورده بود.

خانواده‌های قربانیان انفجار شب گذشته در دشت برچی، از حکومت سرپرست امارت اسلامی می‌خواهند که امنیت باشندگان غرب کابل را تأمین و عاملان این رویداد را شناسایی کند و به کیفر برساند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

احمد‌تقی که دو پسر کاکایش در انفجار شب گذشته از ناحیه‌ی پا شدید زخمی شده و اکنون در شفاخانه بستری اند، می‌گوید: «هر دو پسر کاکایم در پل‌سرخ کار و دست‌فروشی می‌کردند و در انفجار دیشب زخمی شده اند. ما از امارت اسلامی می‌خواهیم که برای تأمین امنیت توجه بیش‌تر کند.»

همین گونه، عصمت‌الله که یکی از اعضای خانواده‌اش در این انفجار زخمی شده است، از حکومت سرپرست امارت اسلامی، می‌خواهد که عاملان انفجار شب گذشته را شناسایی کند.

او می‌افزاید: «مردم از خانه‌های خود به طرف کاروبار خود رفته نمی‌توانند و صبح که برآیند، انتظار این را ندارند که در خانه‌ی خود آیا آمده می‌توانند یا خیر و حکومت توجه کند و عاملان را بازداشت کند و به پنجه‌ی قانون بسپارد.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

با این حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست امارت اسلامی، به خانواده‌های قربانیان انفجار شب گذشته اطمینان می‌دهد که عاملان این رویداد را هرچه زودتر شناسایی خواهند کرد و به کیفر خواهند رساند.

او می‌افزاید: «رویداد اسف‌ناک که رخ داد، امارت اسلامی تأثیرات عمیق خود را برای خانواده‌های غم‌دیده شریک می‌کند و وعده می‌سپارد که عاملان این جنایت را به کیفر شان برساند.»

بر اساس آمار فرماندهی امنیه‌ی کابل، در انفجار شب گذشته در غرب کابل، پنج تن کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شده اند؛ انفجاری که گروه داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: