در نتیجه‌ی انفجاری در جریان یک نشست سیاسی در ایالت خیبرپختونخوا در شمال‌غرب پاکستان، ۴۴ تن جان باخته و نزدیک به ۲۰۰ تن زخمی شده اند.

این انفجار روز گذشته (یک‌شنبه، ۳۰ جولای)، در نشست هواداران حزب «جمعیت علمای اسلام» به رهبری مولانا فضل‌الرحمان، در ولسوالی باجور خیبرپختونخوا، رخ داده است.

تا اکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. پلیس منطقه به رسانه‌ها گفته که انفجار در نزدیکی «صحنه»ی جلسه رخ داده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

بر اساس گزارش‌ها، شماری از مسئولان بلندپایه‌ی جمعیت علمای اسلام، نیز در این نشست حضور داشتند. زخمیان رویداد به شفاخانه‌ی باجور و زخمیانی که وضعیت صحی شان وخیم بوده، به پیشاور منتقل شده اند.

حزب جمعیت علمای اسلام، این حمله را به شدت محکوم کرده است. بر اساس گزارش‌ها، در این نشست حدود ۴۰۰ هوادار این حزب، گرد هم آمده بودند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان، این حمله را محکوم کرده و افزوده که «دشمن در این کشور علیه جمهوریت است» و به گفته‌ی او، اجازه‌ی این کار را نخواهند داد.

در این اواخر، ناامنی در خیبرپختونخوا، بلوچستان و شماری دیگری از بخش‌های پاکستان، گسترش یافته که سبب نگرانی شهروندان این کشور شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: