منابع محلی در نیمروز، از پایان درگیری میان نیروهای امارت اسلامی و مرزبانان ایران، خبر داده و می‌گویند که در این درگیری‌ها، یک نیروی امارت اسلامی و یک مرزبان ایران، کشته شده و شماری دیگر به شمول غیرنظامیان، زخم برداشته اند.

منبعی که نخواست نامش در خبر بیاید، به سلام‌وطندار می‌گوید که این درگیری‌ پیش از چاشت امروز (شنبه، ۶ جوزا) آغاز شده و چندین ساعت به درازا کشیده است. دو طرف در این درگیری، از سلاح‌های سبک‌و‌سنگین استفاده کرده اند.

به گفته‌ی منبع، در این درگیری‌ یک نیروی امارت اسلامی و یک نیروی مرزی ایران، کشته شده، شماری از طرف‌های درگیر و هم‌چنان سه زن و چهار کودک در نیمروز، زخم برداشته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

منبع گفته است که رقم دقیق زخمیان نیروهای امارت اسلامی و مرزبانان ایران، هنوز روشن نیست.

مسئولان محلی در نیمروز نیز، کشته‌شدن یک نیروی امارت اسلامی و یک سرباز ایرانی را تأیید کرده و گفته اند که درگیری‌، عصر امروز پس از گفت‌وگو میان بزرگان دو طرف پایان یافته است.

حبیب‌الله الهام، رییس اطلاعات‌وفرهنگ نیمروز، به نقل از عبدالنافع تکور، سخن‌گوی وزارت امور داخله، گفته است که ابتدا نیروهای مرزی ایران، به سمت نیروهای امارت اسلامی آتش گشوده و سپس با واکنش متقابل روبه‌رو شده اند.

او در کنار تأیید کشته‌شدن یک نیروی امارت اسلامی، افزوده که شماری از نیروهای دو طرف زخم نیز برداشته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی منابع محلی در نیمروز، درگیری‌ میان نیروهای امارت اسلامی و مرزبانان ایران، حوالی ۱۱:۰۰ پیش از چاشت امروز از مربوطات ولسوالی کنگ نیمروز، آغاز شده و تا عصر امروز ادامه داشت.

برخی از باشندگان شهر زرنج، مرکز نیمروز و آن سوی مرز، به دلیل درگیری‌ خانه‌های شان را ترک کرده و پس از پایان‌یافتن آن، به خانه‌های شان برگشته اند.

هنوز دلیل درگیری میان نیروهای امارت اسلامی و مرزبانان ایران، روشن نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: