Asset 1SWN

تلفات انفجار روز گذشته در پایتخت به ۱۰ کشته و ۵۲ زخمی افزایش یافت

_116193498_6050fe73-27a5-44e2-9496-ad5b6d45e03c

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری می‌گوید که در نتیجۀ انفجار روز گذشته (یک‌شنبه، سی‌ام قوس/آذر) در منطقۀ «سپین ‌کلی» از مربوطات حوزۀ پنجم امنیتی شهر کابل ۱۰ تن کشته شده و ۵۲ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

آقای صالح امروز (دوشنبه، اول جدی/دی) در یادداشتی در صفحۀ رسمی فیس‌بوکش از افزایش تلفات انفجار روز گذشته در کابل خبر داده و نگاشته است که از میان زخمیان تنها ۶ تن در بیمارستان بستری هستند و متباقی به دلیل جراحت سطحی مرخص شده‌اند. او گفته که بیش‌تر زخمیان این روی‌داد ناشی از پارچه‌های شیشه بوده است.

معاون نخست ریاست‌جمهوری گفته که یک کودک شش‌ساله نیز در میان قربانیان انفجار روز پیش شامل است.

در انفجار روز گذشته در شهر کابل، کاروان موترهای خان‌محمد وردک، عضو مجلس نماینده‌گان هدف قرار گرفت. در این روی‌داد آقای وردک نیز زخمی شده است.

وزارت داخله روز گذشته اعلام کرد که بیش‌تر قربانیان این روی‌داد غیرنظامیان به‌شمول زنان و کودکان‌اند.

محمدمسعود اندرابی، وزیر داخله روز گذشته گفت که این انفجار با یک موتر بمب‌گذاری‌شده انجام شده که در محل روی‌داد توقف کرده بود. او گفت که بررسی‌ها دربارۀ نوع مواد انفجاری استفاده‌شده آغاز شده است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این روی‌داد را به عهده نگرفته است. گروه طالبان دست‌داشتن در این روی‌داد را رد کرده است.

کابل در روزهای اخیر گواه افزایش انفجار ماین‌های مغناطیسی و قتل‌های هدف‌مند بوده است.

وزارت داخله روز گذشته اعلام کرد که در سه ماه گذشته ۳۷ حملۀ انتحاری توسط مخالفان دولت انجام شده است. براساس اعلام این وزارت، در سه ماه گذشته ۵۱۰ مورد انفجار ماین توسط مخالفان دولت انجام شده است که در نتیجۀ آن نزدیک به ۵۰۰ غیرنظامی کشته و بیش از یک‌هزار و ۵۰ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام