مسئولان در دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، می‌گویند که این نهاد به ۳۴۳ خانواده در کابل پول نقد توزیع کرده است. به گفته‌ی مسئولان، به هر خانواده‌ی مستحق‌ ۵۰۰۰ افغانی پول نقد توزیع شده است.

زرغونه، یک تن از نیازمندان در کابل است که امروز (شنبه، ۲۵ سنبله) از دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی کمک دریافت کرده است. او که سرپرست خانواده‌ای پنج‌نفره است، می‌گوید که به دلیل ناداری، در یک ماه گذشته، کودکانش شب‌ها گرسنه خوابیده اند.

زرغونه، از دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، می‌خواهد که به کمک‌هایش به نیازمندان ادامه دهد. او می‌افزاید: «گذاره می‌شود. اکنون در خانه‌ام هیچ چیزی برای خوردن نیست. ما از جمعیت هلال‌احمر افغانی می‌خواهیم که به این کمک‌هایش ادامه بدهد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید 

ملالی، یکی دیگر از نیازمندان که امروز از دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی کمک دریافت کرده است، نیز این کمک‌ها را بسنده نمی‌داند و از امارت اسلامی خواستار ایجاد فرصت‌های کاری است.

او می‌گوید: «۵۰۰۰ افغانی تنها می‌تواند برای یک ماه کافی باشد؛ اما بسنده نیست و ما از امارت اسلامی می‌خواهیم که زمینه‌ی کار را برای ما فراهم کند.»

در همین حال، مسئولان دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، می‌گویند تا کنون ۴۱ هزار و ۳۸۰ تن که در سطح شهر کابل تکدی‌گری می‌کنند، به این نهاد معرفی شده اند که از این میان، ۱۴ هزار و ۲۵ تن آن زن استند که پس از ارزیابی، هفت هزار و ۲۴۷ تن آن‌ها مستحق احتمالی و باقی آن‌ها، تکدی‌گر‌ان حرفه‌ای شناخته شده اند.

مطیع‌الحق خالص، سرپرست دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، می‌گوید که به علت کم‌بود بودجه، کمک‌های این جمعیت برای نیازمندان کاهش یافته است.

او می‌افزاید: «به سره‌میاشت/ هلال‌احمر تا کنون ۴۱ هزار و ۳۸۰ تن که در شهر کابل دست به گدایی می‌زنند، پس از بایومتریک معرفی شده اند. ما سروی دقیق آن را می‌کنیم. کسانی که حرفه‌‌ای استند، امارت اسلامی مسئولیت دارد که مانع آن‌ها شود و کسانی که مستحقان واقعی باشند، به آن‌ها کمک صورت می‌گیرد.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

از سوی هم، مسئولان مرستون‌های افغانستان، می‌گویند که از آغاز روند جمع‌آوری تکدی‌گران از سطح شهر کابل تا کنون، یک هزار و ۹۵۵ خانواده سروی شده که از این میان، یک هزار و ۳۲۹ خانواده مستحق شناخته شده اند.

الیاس‌خیل ناصری، رییس مرستون‌های افغانستان، می‌گوید که امروز به ۳۴۳ خانواده، یک میلیون و ۶۰۶ هزار افغانی پول نقد توزیع شد.

به گفته‌ی مسئولان دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، از آغاز امسال تا کنون، به  یک هزار و ۲۴۹ خانواده، ماهانه ۵۰۰۰ افغانی پول نقدی توزیع شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: