شانزدهمین دور رقابت‌های پرورش اندام و فیتنس، امروز (دوشنبه، ۲ اسد)، به منظور راه‌یابی و گزینش چهره‌های برتر در تیم منتخب این رشته‌ی ورزشی، در شهر مزارشریف، مرکز بلخ، برگزار شد که در آن، دست‌کم ۷۰ ورزش‌کار از ۴۲ باش‌گاه پرورش اندام، باهم رقابت کردند.

احمد‌شاه عطایی، رییس فدراسیون پرورش اندام و فیتنس بلخ، می‌گوید که این رقابت‌ها به هدف بلندبردن سطح ورزش پرورش اندام و انگیزه‌دهی به جوانان راه‌اندازی شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شماری از ورزش‌کاران که در این دور رقابت‌های پرورش اندام و فیتنس در بلخ، اشتراک کرده اند، از نبود مکان‌های مناسب ورزشی، مشکلات اقتصادی و نبود برنامه‌های حمایتی از سوی حکومت سرپرست، گلایه دارند.

احمدرشاد، یکی از ورزش‌کاران و اشتراک‌کننده در این رقابت‌ها، می‌گوید: «هیچ کسی نیست از ما حمایت کند. ما از بودجه‌ی خود و از کاروباری که داریم، مصارف تمرین و مسابقات را تأمین می‌کنیم.»

الله‌جان محمد، یکی دیگر از ورزش‌کاران، نیز می‌گوید: «مسابقات برای رشد ورزش‌کاران خوب است؛ ولی ما نیاز به حمایت مالی داریم. از امارت اسلامی می‌خواهیم برای ما کمک کند.»

مسئولان در ریاست تربیت بدنی و ورزش بلخ، می‌گویند که به دلیل نبود بودجه، نمی‌توانند از ورزش‌کاران در این ولایت، پشتیبانی کنند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

سهراب عثمانی، مسئول راوبط عامه‌ی این ریاست، می‌گوید: «طرح‌ها و برنامه‌های زیاد را به خاطر دست‌گیری از ورزش‌کاران داریم؛ اما مشکلات مالی و نبود بودجه سبب شده طرح‌های ما تطبیق نشود.»

گفتنی است که پیش از این نیز رقابت‌های پرورش اندام و فیتنس، برای گزینش چهره‌های برتر، در بلخ راه‌اندازی شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: