شماری از دکانداران و کسبه‌کاران ولسوالی قیصار فاریاب می‌گویند که گروه طالبان به آنان هشدار داده‌اند تا به زودترین فرصت اموال تجارتی‌شان را از بازار این ولسوالی بیرون کنند در غیر آن حریق خواهد شد.

آنان هدف از این هشدار طالبان را آماده‌گی این گروه برای حمله بر  فرماندهی پولیس و ساختمان ولسوالی قیصار، می‌گویند.

گل‌محمد و محمدالله، نام (مستعار) دو تن از دکانداران ولسوالی قیصار به سلام‌وطندار می‌گویند، گروه طالبان سه روز به آنان مهلت داده تا اموال‌شان را از بازار ولسوالی بیرون کنند.

به گفتۀ آنان، طالبان هشدار داده‌اند آن شمار دکاندارانی ‌که به خواست این گروه عمل نکنند، اموال‌شان تاراج یا حریق خواهد شد و مسئولیت به دوش دکانداران است.

پس از این هشدار طالبان شماری از دکانداران ولسوالی قیصار اموال‌شان را از دکان‌های این بازار بیرون کرده‌اند.

سیدمعروف، یک‌تن از باشنده‌گان ولسوالی قیصار می‌گوید، طالبان دکانداران را به پارک بازار قیصار جمع کرده و از آن‌ها خواسته تا اموال خود را از این بازار بیرون کنند.

به گفتۀ این باشندۀ قیصار، وضعیت غیرنظامیان و دکانداران در این ولسوالی وخیم است و در درگیری‌های اخیر اموال شماری از دکان‌ها آتش گرفته و سوخته است.

نادر سعیدی، عضو شورای ولایتی فاریاب با تأیید این موضوع می‌گوید که طالبان از ولایت‌های غور و بادغیس در قیصار آمده‌اند تا مرکز این ولسوالی را تصرف کنند.

جاوید بیدار، سخنگوی والی فاریاب از این موضوع اظهار بی‌خبری می‌کند.

این اظهارات باشنده‌گان قیصار در حالی صورت می‌گیرد که هم‌‌زمان با تلاش‌ها برای صلح در بیش از بیست ولایت کشور درگیری‌ها جریان دارد.

به تازه‌گی وزارت دفاع اعلام کرده که خشونت‌ها از سوی طالبان هم‌چنان ادامه دارد و در جریان  دو روز گذشته ۲۲ ولایت کشور گواه درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و طالبان بوده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: