کمیته‌ی حفاظت از روزنامه‌نگاران (CPJ)، می‌گوید که تا کنون ۱۵ خبرنگار و کارمند رسانه‌ای در نتیجه‌ی حمله‌ها و درگیری‌های نیروهای اسرائیلی در غزه کشته شده اند.

شبکه‌ی خبری الجزیره، امروز (سه‌شنبه، ۱۷ اکتبر) به نقل از این کمیته گزارش داده است که از هفتم اکتبر تا کنون، ۱۵ خبرنگار در نتیجه‌ی درگیری‌ها در غزه کشته شده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

بر اساس این گزارش، در ۱۰ اکتبر، سه خبرنگار در اثر حمله‌ی هوایی به یک ساختمان در نزدیکی آ‌ن‌ها توسط نیروهای اسرائیلی کشته شدند. این خبرنگاران برای تهیه‌ی فیلم از یک ساختمان ویران‌شده‌ی دیگر، به آن منطقه رفته بودند.

در این گزارش، به کشته‌شدن خبرنگاران دیگر و مکان و زمان کشته‌شدن آن‌ها جزئیاتی ارائه نشده است.

به گفته‌ی حفاظت از روزنامه‌نگاران (CPJ)، به دلیل فعالیت رسانه‌ای در غزه و به علت حمله‌ها و درگیری‌ها، جان خبرنگاران در خطر است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

هم‌زمان، به دلیل درگیری‌ها و حمله‌های هوایی اسرائیل به غزه، پایه‌های برق و اینترنت از بین رفته و خبرنگاران در نشر خبرها با مشکل روبه‌رو شده اند.

شماری از خبرنگاران به الجزیره گفته اند که فعالیت‌های رسانه‌ای را از شفاخانه‌ای در غزه برای پخش فعالیت های رسانه ای و اخبار خود منتقل می کنند. به گفته آنها حداقل یک برق مبتنی بر ژنراتور در بیمارستان ها وجود دارد که آنها نیز از آن استفاده می کنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: