سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت امور داخله، امروز (پنج‌شنبه، ۳۰ قوس) در محفل فراغت ۲۵۰۰ دانش‌جوی پسر دانش‌گاه کابل، می‌گوید که امارت اسلامی زیر فشار هیچ کشور قرار نمی‌گیرد و به کسی اجازه نخواهد داد تا از خاک افغانستان برضد کشورهای دیگر استفاده کند.

آقای حقانی، از کشورهای دیگر می‌خواهد که در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند. سرپرست وزارت امور داخله، می‌افزاید که آنان [امارت اسلامی] در برابر شهروندان افغانستان جهاد نکرده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او تأکید می‌کند: «شهروندان یک کشور هستیم و یک عقیده داریم. ما روابط خود را با رفتار خود با یک‌دیگر عادی می‌کنیم‌ و برای یک عقیده و یک کشور خود را آماده می‌کنیم‌. شما برادرهای ما هستید و ما برادرهای شما هستیم. ما در برابر شما جهاد نکرده‌ایم، نه با شما دشمنی داشتیم و نه با وطن ما دشمنی داشتیم، فقط به خاطر آزادی کشور جهاد کردیم.»

در همین حال، محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع ملی، در این محفل بدون این که نام از کشوری ببرد، می‌گوید کشور‌هایی اند که هنوز هم در جامه‌ی دوست تفرقه‌اندازی می‌کنند. «کشورها تلاش می‌کنند که در جامه‌ی دوست در بین مردم افغانستان تفرقه بیندازند.»

همین گونه، ندامحمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در این محفل می‌گوید که حکومت سرپرست پیش‌رفت تحصیلات عالی می‌خواهد و در بیش‌تر از دو سال گذشته بخش تحصیلات عالی در کشور پیش‌رفت‌های خوبی داشته است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

سرپرست وزارت تحصیلات عالی، می‌‌افزاید: «می‌خواهیم برنامه‌های ماستری و دکترا را در کشور برای دانش‌آموختگان فراهم کنیم.»

گفتنی است که در محفل فراغت ۲۵۰۰ دانش‌جوی پسر دانش‌گاه کابل، مقام‌های امارت اسلامی بر ایجاد زمینه‌ی کارآفرینی در کشور تأکید کردند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: