عبداللطیف روستایی، رئیس صحت بادغیس به سلام‌وطندار می‌گوید که این شمار غیرنظامیان در پی درگیری‌های یک هفتۀ پسین میان طالبان و نیروهای امنیتی در شهر قلعۀنو، مرکز این ولایت کشته و زخمی شده‌اند.

به گفتۀ عبداللطیف روستایی، کشته‌شده‌گان همه مردان هستند که در اثر اصابت گلوله کشته شده‌اند. او می‌افزاید که زخمیان شامل ۹ زن، ۷ کودک و باقی‌مانده مردان میان‌سال و جوانان‌اند.

رئیس صحت بادغیس می‌گوید‌، شماری از زخمیان که وضعیت‌شان وخیم بود، برای درمان بهتر به شفاخانۀ حوزه‌یی هرات منتقل شده و زخمیان باقی‌مانده در بخش‌های گونه‌گون شفاخانۀ ولایتی قلعۀنو بستری شده‌اند.

به گفتۀ آقای روستایی، زخمیان و جان‌باخته‌گان نیروهای امنیتی به شفاخانۀ ولایتی قلعۀنو منتقل نشده‌اند و رقم آن‌ها نیز تاکنون روشن نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، حسام‌الدین شمس، والی بادغیس نیز به سلام‌وطندار می‌گوید که در یک هفتۀ پسین طالبان پنج بار به گونۀ تهاجمی از چند بخش بر قلعۀنو حمله کرده‌اند. به گفتۀ آقای شمس، هر پنج حملۀ طالبان از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی دفع شده است.

والی بادغیس نیز می‌گوید که حمله‌های تهاجمی طالبان تلفات و زیان‌هایی به غیرنظامیان در قلعۀنو به بار آورده است.

از سوی دیگر، عبدالعزیز بیک، رئیس شورای ولایتی بادغیس می‌گوید که در پی درگیرهای ۱۰ روز گذشته، بیش‌تر باشنده‌گان مرکز این ولایت، داروندارشان را از دست داده‌اند. او می‌افزاید که در اثر درگیری‌ها بیش از ۲۰ هزار خانواده به روستاهای حومۀ شهر قلعۀنو و ولایت‌های هم‌جوار به‌ویژه هرات آواره شده‌‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

تلفات و زیان‌ها به غیرنظامیان در بادغیس در حالی‌ست که از روز گذشته به این‌سو، طالبان و ادارۀ محلی این ولایت با پادرمیانی بزرگان و‌ متنفذان قومی آتش‌بس نامحدود اعلام کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: