اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، در بیانیه‌ای مشترک در واکنش به حمله‌ی انتحاری دو روز پیش در نزدیکی وزارت امور خارجه در شهر کابل، گفته اند که تروریزم جدی‌ترین تهدید برای صلح و امنیت در افغانستان و جهان است.

حمله‌ی انتحاری در نزدیکی وزارت امور خارجه، دوشنبه، ۷ حمل، رخ داد و بر اساس اعلام وزارت امور داخله، در نتیجه‌ی آن شش غیرنظامی کشته و به شمول سه نیروی امارت اسلامی، شماری هم زخمی شده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

مسئولیت این حمله را شاخه‌ی خراسان گروه داعش بر عهده گرفته است. اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در این بیانیه، این حمله را شنیع خوانده و به شدت محکوم کرده ‌اند.

آنان تأکید کرده ‌اند که تروریزم در همه اشکال و مظاهر آن یکی از جدی‌ترین تهدیدها برای صلح و امنیت در افغانستان و هم‌چنان در جهان است.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، بر لزوم پاسخ‌گویی عاملان، سازمان‌دهندگان، تأمین‌کنندگان مالی و حامیان این اقدامات «مذموم تروریستی» و محاکمه‌ی آنان تأکید کرده ‌اند.

آنان از همه‌ی کشورها خواسته اند که مطابق با تعهدات خود زیر قوانین بین‌المللی و قطع‌نامه‌های مربوطه‌ی شورای امنیت، به‌ طور فعال با هم‌دیگر هم‌کاری کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، تأکید کرده‌ اند که هر گونه اقدام هراس‌افکنانه صرف نظر از انگیزه‌ی آن، در هر کجا، هر زمان و توسط هر کسی که مرتکب شده باشد، مجرمانه و غیرقابل توجیه است.

آنان مجدداً بر لزوم مبارزه‌ی‌ همه‌ کشورها مطابق با منشور سازمان ملل متحد و سایر تعهدات زیر قوانین بین‌المللی با تهدیدها و اقدام‌های هراس‌افکنانه علیه صلح و امنیت بین‌المللی تأکید کرده‌ اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: