Asset 1SWN

سلام وطندار

در سوگ آسمانی‌شدن خسرو خنیاگران

شجریان

شماری از شاعران، نویسنده‌گان و دوست‌داران صدای محمد رضا شجریان، عصر روز گذشته، جمعه، نوزدهم میزان، در پیوند به درگذشت او در کابل شمع افروختند.

مرکز فرهنگی شهر کتاب در غرب کابل میزبان این برنامه بود. ده‌ها علاقه‌مند صدای محمد رضا شجریان در این مراسم شرکت کرده بودند و با شنیدن آهنگ‌هایی از او، یاد و خاطره این هنرمند مثالی را گرامی داشتند.

سید رضا محمدی، شاعر و  نویسنده، یکی از شرکت‌کننده‌گان این مراسم گفت که محمد رضا شجریان، میراث مشترک همه فارسی‌زبانان جهان است و ما (فارسی‌زبابان) از کودکی با نوای او آشناییم. او اضافه کرد که محمد رضا شجریان، پناه و مونس دل همۀ فارسی‌زبانان است.

آقای محمدی افزود: «او (شجریان) تبدیل به عیار درست‌خواندن شعرهای مثالی زبان فارسی شد.»

مراسم شمع‌افروزی و یادبود از محمد رضا شجریان، خسرو آواز ایران در کابل

محمد رضا شجریان، استاد آواز ایران در سال ۱۳۱۹ در مشهد ایران متولد شد و روز پنج‌شنبه هفته گذشته در سن ۸۰ ساله‌گی در تهران درگذشت.

محمد همایون شجریان، فرزند محمد رضا شجریان پس از مرگ پدرش گفت که او بنا بر وصیت خودش، در کنار آرام‌گاه فردوسی، حماسه‌سرای زبان فارسی به خاک سپرده می‌شود.

مراسم تشییع این هنرمند مثالی صبح روز جمعه در تهران برگزار شد. در مراسم تشییع محمد رضا شجریان، شماری از مقام‌های عالی‌رتبۀ ایران، اعضای خانواده و دوست‌داران صدای او شرکت کرده بودند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام