رینا امیری، نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای زنان و حقوق بشر افغانستان، ساعتی پیش در توییترش نوشته است که نیروهای امارت اسلامی روز گذشته بر یک خانه یورش برده و ۴۰ تن از جمله ۲۹ زن و خانواده‌های‌شان را بازداشت کرده‌اند. او دربارۀ علت و محل این حمله که کجا بوده، چیزی نگفته‌ است.

بانو امیری گفته است: «در حالی‌ که ما از آزادی پروانه [ابراهیم‌خیل،‌ فعال زن] استقبال می‌کنیم، این خانواده‌ها و دیگران، از جمله عالیه [عزیزی، افسر پولیس زن]، هنوز در قید امارت اسلامی‌اند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای زنان و حقوق بشر افغانستان خواستار توقف این‌گونه بازداشت‌ها از سوی امارت اسلامی شده است. او نوشته است: «بازداشت‌های ناعادلانه باید متوقف شود.»

مقام‌های امارت اسلامی هنوز دربارۀ این ادعای نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای زنان و حقوق بشر افغانستان چیزی نگفته‌اند.

رینا امیری در حالی از بازداشت این افراد خبر می‌دهد که نزدیکان تمنا زریاب پریانی و پروانه ابراهیم‌خیل، دو تن از فعالان زن معترض که از چند هفته به این‌سو ناپدید بودند، به رسانه‌ها تأیید کرده‌‌اند که امارت اسلامی آن‌ها را رها کرده است و اکنون به خانه‌های‌شان بازگشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گزارش‌ها از رهایی دیگر زنان معترض بازداشت‌شدۀ نیز حاکی‌اند، اما مقام‌های امارت اسلامی هنوز دربارۀ بازداشت یا رهایی هیچ یک از زنان چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: