کوریای شمالی قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن، این کشور می‌تواند در برابر کشورهایی که پیونگ یانگ آن را دشمن می‌داند، حمله‌ی پیش‌گیرانه‌ی هسته‌ای را انجام بدهد.

این قانون به کوریای شمالی اجازه می‌دهد که حمله‌ی هسته‌ای «خودکار و فوری» را برای نابودکردن «نیروهای دشمن» در زمان تهدید آنی، اجرایی کند.

خبررسانی مرکزی کوریای شمالی در گزارشی به نقل از کیم‌جونگ اون، رییس‌جمهور این کشور، نوشته است که «با تصویب این قانون تازه، جایگاه کشور ما به عنوان کشور مجهز با سلاح هسته‌ای، تغییرناپذیر شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رییس‌جمهور کوریای شمالی، بار دیگر روشن کرد که پیونگ یانگ، هرگز نمی‌پذیرد که از تسلیحات هسته‌ای‌اش در حالی بگذرد که برای رویارویی با «دشمن‌تراشی واشنگتن» به آن نیاز دارد.

کیم‌جونگ اون، رییس‌جمهور کوریای شمالی

او، در جریان سخن‌رانی‌اش در پارلمان کوریای شمالی، گفت که هیچ ‌گونه «غیرهسته‌ای‌سازی» و هیچ گونه «گفت‌وگویی» در این باره وجود نخواهد داشت.

کوریای شمالی از ماه جنوری به این سو، شماری از آزمایش‌های تسلیحاتی، از جمله پرتاب میزایل قاره‌پیمای بالستیک را انجام داده که نگرانی‌های کوریای جنوبی و امریکا را در پی داشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در سوی دیگر، مقام‌های امریکایی و کوریای جنوبی، بارها از آماده‌شدن کوریای شمالی برای هفتمین آزمایش هسته‌ای‌اش، هشدار داده اند.

ماه گذشته، کوریای جنوبی، برای بازداشتن کوریای شمالی از دنبال‌کردن برنامه‌ی هسته‌ای‌اش، به این کشور طرحی مبنی بر فراهم‌کردن مواد خوراکی، انرژی و کمک در بخش زیرساخت‌ها را پیشنهاد کرد که از سوی کوریای شمالی رد شد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: