Asset 1SWN

مک کنزی: میزان خشونت‌ها در افغانستان خیلی بلند است

MAC KENZI

ژنرال مک کنزی، فرمانده سنتکام/ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا می‌گوید که میزان خشونت‌ها در افغانستان هنوز هم خیلی بلند است.

آقای کنزی در گفت‌وگوی آن‌لاین به میزبانی انستیتیوت خاور میانه گفته است که آمریکا اقدامات طالبان و هم‌چنان موافقت‌نامۀ دوحه را برای یافتن راهی برای پیش‌رفت در آیندۀ نزدیک بررسی می‌کند.

او در این گفت‌وگوی آن‌لاین گفته است: «طالبان هم‌چنان به خشونت شدید و قتل‌های هدف‌مند در سراسر افغانستان و حمله‌های مکرر بر نیروهای افغان ادامه می‌دهند. با وجود این‌که عمدتاً از حمله به نیروهای ایالات متحده و ائتلاف خودداری کرده‌اند، میزان خشونت بسیار بالاست. بنابر این، لازم است که مورد توجه قرار گیرد.»

ژنرال مک کنزی افزوده که نگران اقدامات کنونی طالبان است. او هم‌چنان گفته که سیاست جدید دولت آمریکا زیر بررسی‌ست و در آیندۀ نزدیک راهی را در پیش خواهد گرفت.

آقای کنزی در بخشی از صحبت‌هایش گفته است که سربازان آمریکایی در افغانستان با سقف کنونی، در کنار پشتی‌بانی از مأموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو، به شدت بر عملیات ضد تروریسم نیز تمرکز خواهند کرد. او هم‌چنان تأکید کرده است که خروج سربازان آمریکایی از افغانستان باید مبتنی بر شرایط باشد.

پیش از این لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی نیز در گفت‌وگویی با شبکۀ خبری «سی‌بی‌اس» گفته بود که سربازان این کشور در زمان تعیین‌شده در موافقت‌نامۀ آمریکا با طالبان، افغانستان را ترک نخواهند کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام