Asset 1SWN

برای بی‌جاشده‌گان داخلى زمین توزیع می‌شود

90-1

مسئولان وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌گان می‌گویند که براى تعیین سرنوشت و رسیده‌گی به مشکلات بی‌جاشده‌گان داخلی در هرات، گروه کارى مشترک ولایتی‌ ایجاد شده است.

نورالرحمان اخلاقی، وزیر مهاجران و عودت‌کننده‌گان، در سفری به ولایت هرات می‌گوید که بر بنیاد فرمان ۱۰۸ ریاست‌جمهوری برای حل مشکلات و توزیع زمین برای بی‌جاشده‌گان، گروه کارى مشترک در تمام ولایت‌ها ایجاد و پس از بررسی، برای افراد نیازمند زمین توزیع می‌شود.

آقای اخلاقی مى‌افزاید که به‌زودی کار شناسایی خانواده‌های بی‌جاشده‌، بازگشت‌کننده‌گان و خانواده‌های قربانیان نیروهای امنیتی از سوى گروه کارى مشترک آغاز می‌شود.

به گفتۀ وزیر مهاجران و عودت‌کننده‌‌گان، اولویت توزیع زمین در ولایت اصلى بی‌جاشده‌گان است و شرایط در اختیار گذاشتن زمین برای آنان را حکومت مشخص می‌کند.

نوراحمد حیدری، معاون والی هرات می‌گوید که مشکلات بی‌جاشده‌گان و نیازهای آنان را با وزیر مهاجران در میان گذاشته و قرار است برای حل مشکلات این قشر اقدام شود.

در جریان سال روان به دلیل شدت درگیری‌ها میان حکومت و طالبان، بیش از ۷۰ هزار تن در ولایت‌های گونه‌گون کشور از منطقه‌های اصلى‌شان آواره شدند. براساس گزارش‌ها، بیش‌تر این بی‌جاشده‌گان وابسته به ولایت‌های هلمند، کندهار و فاریاب می‌باشند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام