خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ انفجار روز گذشته در هنگام ادای نماز شام در مسجدی در مربوطات حوزۀ هفدهم امنیتی شهر کابل، ۲۱ تن کشته شده و ۳۳ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل می‌‌افزاید که نیروهای امنیتی امارت اسلامی تلاش می‌کنند هرچه زودتر عاملان این «جنایت بزرگ» را شناسایی کنند و به پنجۀ قانون بسپارند.

این انفجار شام روز گذشته (چهارشنبه، بیست‌و‌ششم اسد) در مسجد «صدیقیه» در منطقۀ خیرخانه، از مربوطات حوزۀ هفدهم امنیتی شهر کابل رخ داد.

شبکۀ خبری الجزیره شب گذشته به نقل از یک مسئول امنیتی امارت اسلامی در توییترش نوشته بود که در این انفجار ۲۰ تن کشته و ۴۰ تن دیگر زخمی شده‌اند. منابع محلی اما تلفات این انفجار را ده‌ها کشته و زخمی گفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، شفاخانۀ ایمرجنسی شب گذشته در توییترش نوشت که در نتیجۀ این انفجار تاکنون ۲۷ زخمی به این شفاخانه منتقل و بستری شده‌اند. این شفاخانه گفته است که در میان زخمیان، پنج کودک شامل‌اند که یکی از آنان هفت سال سن دارد.

به گفتۀ منابع، مولوی امیرمحمد کابلی، عالم دین و خطیب این مسجد با شماری از شاگردانش شامل کشته‌شده‌گان این انفجار اند. منابع می‌‌افزایند که این انفجار ناشی از ماین جاسازی‎‌شده در محراب مسجد بوده و در هنگام ادای نماز شام رخ داده است.

این انفجار واکنش‌هایی را به‌دنبال داشته است. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، در توییترش نوشته است که حکومت سرپرست امارت اسلامی انفجار شام چهارشنبه در یک مسجد در مربوطات منطقۀ خیرخانۀ شهر کابل را به‌شدت تقبیح می‌کند.

سخنگوی امارت اسلامی گفته است که «قاتلان غیرنظامیان و عاملان چنین جنایت‌ها به‌زودی بازداشت خواهند شد و به جزای اعمال‌شان خواهند رسید.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین، هم به این انفجار واکنش نشان داده و آن را با شدیدترین الفاظ تقبیح کرده است. او گفته است: «این جنایت ضد بشری در تضاد با تمام ارزش‌های انسانی و اسلامی و دشمنی آشکار با کشور و مردم عزیز ماست.»

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی در دولت پیشین، نیز به این انفجار واکنش نشان داده و آن را محکوم کرده است.

مسئولیت این انفجار را هنوز فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: