خبرگزاری فرانس‌پرس با پخش گزارشی گفته که در حملۀ روز گذشتۀ گروه داعش بر شفاخانۀ ۴۰۰ بستر سردار محمد‌داوود خان، فرمانده قول‌اردوی طالبان برای کابل کشته شده است.

این خبرگزاری به نقل از مقام‌ها در حکومت امارت اسلامی گفته که در این حمله یک فرمانده نظامی آنان به‌نام حمدالله مخلص در نبرد با مهاجمان مسلح کشته شده است. طبق معلومات، حمدالله مخلص یکی از اعضای شبکۀ حقانی و افسر نیروهای ویژۀ قطعۀ بدری و نیز فرمانده قول‌اردوی کابل بوده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

فرانس‌پرس به نقل از یک مقام رسانه‌یی امارت اسلامی نوشته است: «مولوی حمدالله مخلص، فرمانده قول‌اردوی کابل، زمانی‌ که به او اطلاع داده شد که شفاخانۀ سردار داوود‌خان مورد حمله قرار گرفته است، بلافاصله به محل روی‌داد شتافت.» این مقام افزوده که او در یک نبرد تن‌به‌تن در این شفاخانه کشته شده است.

این در حالی‌ست که شماری از مهاجمان مسلح حوالی ساعت یک پس از چاشت روز گذشته با انجام دو حملۀ انتحاری، بر شفاخانۀ سردار محمدداوود خان حمله کردند. براساس گزارش‌ها، در این حمله که تا حوالی ساعت شش شام به درازا کشید، دست‌کم ۱۹ تن کشته و ۵۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

مسئولیت این حمله را شاخۀ خراسان گروه داعش برعهده گرفته است. این گروه با پخش اعلامیه‌یی گفته است که پنج جنگ‌جویش حمله‌های هماهنگ‌شده را بر این شفاخانه انجام داده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی نیز با تأیید این مورد گفته است که این حمله با کشته‌شدن پنج مهاجم پایان یافته است.

مجاهد اما شمار تلفات این روی‌داد را هفت کشته و پنج زخمی اعلام کرده است. به گفتۀ او، در میان کشته‌‌شده‌گان سه زن، یک کودک و سه نیروی امارت اسلامی شامل‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما با پخش اعلامیه‌یی حمله بر شفاخانۀ سردار محمد‌داوود خان در کابل را محکوم کرده و آن را وحشتناک خوانده است. در اعلامیۀ یوناما که روز گذشته پخش شده، حمله بر این شفاخانه نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی بشردوستانه عنوان شده است.

این نهاد گفته است: «حملاتی که کارمندان صحی و افراد ملکی را که برای تداوی آمده‌اند هدف قرار می‌دهند، نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی بشردوستانه است و عاملان آن باید پاسخ‌گو باشند.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: