وزارت امور خارجه، می‌گوید که امارت اسلامی از مقاومت و دفاع فلسطین برای یک کشور مستقل، پشتیبانی می‌کند.

این وزارت، شنبه‌شب، ۱۵ میزان، در حساب کاربری «ایکس» خود نوشته است که از مقاومت قانونی و تاریخی شهروندان فلسطین برای داشتن یک کشور مستقل، پشتیبانی می‌کند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

وزارت امور خارجه، از کشورهای اسلامی به ویژه سازمان هم‌کاری اسلامی و جامعه‌ی جهانی خواسته است تا جلو ظلم اسرائیل بر فلسطین را بگیرند.

در بخشی از خبرنامه‌ی این وزارت آمده است: «امارت اسلامی افغانستان، از حق مشروع، تاریخی و قانونی مردم فلسطین برای داشتن یک کشور مستقل در سرزمین تاریخی فلسطینی‌ها، اعلام حمایت می‌نماید و از کشورهای اسلامی، سازمان هم‌کاری‌های اسلامی، جامعه‌ی جهانی و به خصوص کشورهای تأثیرگذار در منطقه، می‌خواهد تا جلو خشونت نیروهای اشغال‌گر اسرائیلی را در برابر مردم بی‌گناه فلسطین گرفته و برای حل قضیه‌ی فلسطین بر مبنای اعطای حقوق مشروع فلسطینی‌ها دست به کار شوند.»

این در حالی است که گروه حماس، روز گذشته در یک حمله‌ی غافل‌گیرانه، هزاران راکت به سمت اسرائیل شلیک کرد و ده‌ها شهروند این کشور کشته شدند.

گروه حماس، هم‌چنان اعلام کرده است که بسیاری از سربازان اسرائیلی را اسیر و موترهای نظامی آن‌ها را توقیف کرده است و ۲۵۰ تن از جمله غیرنظامیان و سربازان، در این حمله‌های موشکی کشته شده اند.

در پاسخ به حمله‌های موشکی حماس، شب گذشته اسرائیل، غزه را بمباران کرد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شبکه‌ی خبری الجزیره، گزارش داده است که در این حمله‌های اسرائیل، بیش از ۲۳۰ شهروند فلسطین کشته و شمار زیادی زخمی شدند.

این حمله‌ی حماس به اسرائیل، در ۵۰ سال گذشته بی‌پیشینه خوانده شده است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: