مسئولان امارت اسلامی در شمال افغانستان، در نشست خبری مشترکی که روز گذشته به هدف ارائه‌ی اطلاعات در باره‌ی تلفات و زیان‌های ناشی از برف‌باری‌های شدید پسین در کشور برگزار کرده بودند، خواستار گسترش برنامه‌های حمایتی شدند.

آن‌ها، گفتند که خدمات اولیه برای نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده ارائه شده است؛ اما برای جبران زیان‌های مالی، نهادها و افراد نیکوکار، بازرگانان و نهادهای داخلی و خارجی، باید در هم‌آهنگی با حکومت کمک‌رسانی کنند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

این نشست خبری با حضور سخن‌گویان ولایت‌های شمال کشور، روز پنج‌شنبه، ۱۷ حوت، در شهر مزارشریف، مرکز بلخ، برگزار شد.

ذبیح‌الله نورانی، رییس اطلاعات و فرهنگ بلخ، در این نشست گفته است: «حکومت امارت اسلامی تلاش‌های نهایی را برای دست‌گیری از نیازمندان کرده است و اکنون از بازرگانان و مؤسسه‌های کمک‌رسان درخواست می‌کنیم که با ما هم‌کاری کنند و کمک‌های ‌شان را افزایش دهند.»

در این نشست، مقام‌های محلی امارت اسلامی تلفات بیش از ۴۰ هزار رأس مواشی در پنج ولایت شمال، جان‌باختن دست‌کم ۱۰ تن، تخریب بیش از ۱۰ خانه‌ی مسکونی و حریق پنج دربند حویلی به دلیل شارتی برق را، از مهم‌ترین زیان‌های واردشده در اثر برف‌‌باری‌های پسین بیان می‌کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین ‌حال، مسئولان امارت اسلامی بازسازی راه‌های بسته‌شده‌ی مواصلاتی، توزیع کمک‌های غذایی و غیرغذایی، کمک کیت‌های صحی، ارائه‌ی خدمات صحی به بیماران، توزیع مواد سوختی و نجات افراد گیرمانده در برف‌باری‌ها را، از اساسی‌ترین فعالیت‌های حکومت در این ولایت‌ها بیان می‌کنند.

با این همه، در نتیجه‌ی برف‌باری‌های شدید شش‌روزه در کشور به ویژه ولایت‌های شمال، روند زند‌گی مردم با دشواری‌های جدی روبه‌رو شده است و باشندگان این ولایت‌ها خواستار توجه جدی حکومت شده‌ اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: