رسانه‌های ایرانی، گزارش داده اند که احمد وحیدی، وزیر داخله‌ی این کشور، گفته است مهاجران افغان در ایران، هیچ گونه چالش امنیتی برای این کشور ندارند.

این موضوع را وزیر داخله‌ی ایران، امروز (پنج‌شنبه، ۲۲ سرطان)، در گفت‌وگو با خبرگزاری دانش‌جویان ایران (ایسنا)، مطرح کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

احمد وحیدی، در باره‌ی شمار مهاجران افغان در ایران و چه‌گونگی نظارت و سامان‌دهی آن‌ها، افزوده است: «آمار را نمی‌توانیم دقیق بگوییم، ولی برآوردها در باره‌ی تعداد مهاجرین افغانستانی در ایران بیش از پنج میلیون نفر است.»

وزیر داخله‌ی ایران، تأکید کرده است که دستگاه‌های امنیتی، کنترل‌ها و نظارت‌های خاص خود را دارند؛ اما سامان‌دهی مهاجران به نظارت بیش‌تری نیاز دارد.

او، هم‌چنان گفته است: «امیدواریم سازمان ملی مهاجرت که پیشنهاد داده ایم در مجلس تصویب شود چون ما به ساختار قوی تری نیاز داریم.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

وزیر داخله‌ی ایران، در پاسخ به این پرسش خبرگزاری ایسنا که آیا این شمار مهاجران افغان ممکن است چالش امنیتی به این کشور ایجاد کنند، افزوده است: «نه البته در هر جمیعتی ممکن است مشکلات امنیتی وجود داشته باشد اما به طور عمومی دستگاه‌های اطلاعاتی چنین گزارشی به ما نداده اند و اگر گزارشی باشد رسیدگی و برخورد خواهد شد.»

گفتنی است که افغانستان، بیش‌ترین شمار مهاجر را در ایران و پاکستان دارد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: