مسئولان کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گویند که هم‌زمان با تشدید حمله‌ها از سوی طالبان، وضعیت امنیتی بدتر شده و این وضعیت به روند ارایۀ خدمات ملکی نیز آسیب زده است.

نادر نادری، رئیس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی در این نشست از چه‌گونه‌گی عرضۀ خدمات در مناطق زیر ادارۀ طالبان ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید که با تصرف شماری از ولسوالی‌ها توسط این گروه، خدمات ملکی در این مناطق متوقف شده است. به گفتۀ او، طالبان پس از تصرف شماری از ولسوالی‌ها دست به غارت، چپاول و تخریب زیربناها زده‌اند.

رئیس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی می‌افزاید که ۵۰ هزار کارمند خدمات ملکی، به‌ویژه زنان به‌دلیل حس تهدید نمی‌توانند از خانه‌های‌ خود بیرون شوند و همانند پیش به ارایۀ خدمات عامه بپردازند. نادر نادری می‌گوید که تشدید حمله‌ها از سوی طالبان، ۱۳ میلیون شهروند افغانستان را از دست‌رسی به خدمات عامه محروم کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌گوید: «در اکثر ولسوالی‌ها که مورد تصرف گروه طالبان قرار گرفته، خدمات ملکی عامه به مردم توقف یافته. ۲۶۰ تعمیر اداری ملکی افغانستان کاملاً یا قسماً تخریب، انفجار و یا حریق شده که یک صدمۀ بسیار بزرگ است. نزدیک به ۱۳ میلیون افغان از خدمات ادارات دولتی بی‌بهره شده‌اند.»

رئیس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی با انتقاد از عمل‌کرد طالبان می‌گوید، با آن‌که مردم و تأسیسات ملکی از هرگونه تعرض مصون‌اند، اما این گروه بدون توجه به این مسایل، دست به جنایت زده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

اما ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان با رد گفته‌های آقای نادری می‌گوید که ارایۀ خدمات در مناطق زیر ادارۀ این گروه همانند گذشته ادامه دارد. او می‌افزاید که هیچ‌گونه قیدوبندی در برابر ارایۀ خدمات ملکی در مناطق زیر ادارۀ این گروه وضع نشده است.

نگرانی‌ها از عدم ارایۀ خدمات ملکی در مناطق زیر ادارۀ طالبان در حالی‌ست که این گروه از دو ماه به این‌سو، به حمله‌هایش شدت بخشیده و شماری از ولسوالی‌ها را تصرف کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: