Asset 1SWN

هرات؛ درگیری میان نیروهای امنیتی و نگه‌بانان حبیب‌الله غوریانی ۳۶ زخمی برجای گذاشت

WhatsApp Image 2021-03-03 at 6.21.13 PM

مسئولان صحی هرات می‌گویند که در نتیجۀ درگیری میان نیروهای امنیتی و نگه‌بانان حبیب‌الله غوریانی در این ولایت، تاکنون ۳۶ تن زخمی شده‌اند.

محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که زخمیان این روی‌داد شامل ۳۱ غیرنظامی و ۵ نظامی می‌باشند. او می‌گوید که غیرنظامیان شامل ۲۷ مرد، ۳ کودک و ۱ بانو می‌باشند.

به گفتۀ سخنگوی ریاست صحت هرات، وضعیت ۳ زخمی وخیم گزارش شده است. آقای شیرزی می‌افزاید که احتمال افزایش زخمیان وجود دارد.

منابع مردمی در شهرک جبرییل شهر هرات هم به سلام‌وطندار می‌گویند که این درگیری حوالی ساعت ۴:۴۰ دقیقۀ عصر امروز (چهارشنبه، سیزدهم حوت/اسفند) میان نیروهای امنیتی و نگه‌بانان حبیب‌الله غوریانی در شهرک جبرییل هرات، از مربوطات ناحیۀ سیزدهم شهر هرات آغاز شد و تاکنون هم ادامه دارد.

حبیب‌الله غوریانی

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید، پس از شکایت‌هایی از آزار و اذیت شهروندان از سوی حبیب‌الله غوریانی، از افراد غیرمسئول در شهرک جبرییل، نیروهای امنیتی به‌خاطر بازداشت او رفته بودند که با مقاومت مسلحانۀ افراد و نگه‌بانان او روبه‌رو شده‌اند.

به‌ گفتۀ سخنگوی والی هرات، نیروهای امنیتی به‌زودی این فرد مسلح را بازداشت و به پنجۀ قانون خواهند سپرد. جیلانی فرهاد می‌افزاید که افراد حبیب‌الله غوریانی روز گذشته نیز دو فرد مسلح را زخمی کرده بودند.

حبیب‌الله غوریانی، نامزد پیشین مجلس نماینده‌گان از ولایت هرات بود. آقای غوریانی در انتخابات گذشتۀ مجلس نماینده‌گان خود را نامزد کرده بود، اما به دلیل دست‌داشتن او در قاچاق مواد مخدر، کمیسیون انتخابات نامزدی او را تأیید نکرد.

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام