شماری از خانواده‌هایی که خانه‌ها و کشت‌زارهای خود را در نتیجه‌ی سیلاب‌های پسین از دست داده‌ اند، می‌گویند که تا کنون کمکی دریافت نکرده‌ اند.

عبدالقادر، از متنفذان ولایت کاپیسا، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجه‌ی سیلاب‌ها در این ولایت ۱۰۰ خانه آسیب دیده و ۶۰ رأس مواشی نیز از بین رفته است.

به گفته‌ی او، مقام‌های محلی به آسیب‌دیدگان وعده‌ی هم‌کاری داده بودند؛ اما کمک‌ها تا کنون به مردم نرسیده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالقادر می‌افزاید: «زمین‌های زراعتی را هم خراب کرده و در خانه‌ها هم آب رفته است. ما از امارت اسلامی می‌خواهیم که به ما هرچه زودتر کمک کند که زیاد خساره‌مند شدیم.»

قدرت‌الله که باشنده‌ی ولسوالی ازره‌ی لوگر است، می‌گوید که سیلاب‌های چند روز گذشته، زیان‌های زیادی به مردم وارد کرده؛ اما به آسیب‌دیدگان تا کنون کمکی نشده است.

او از حکومت و نهادهای کمک‌رسان می‌خواهد که به آسیب‌دیدگان کمک کنند.

شکرالله، باشنده‌ی میدان‌وردک و یکی از بزرگان قومی این ولایت، می‌گوید که در نتیجه‌ی سیلاب‌های چند روز گذشته، خانه‌های مردم ویران شده و آسیب‌دیدگان بی‌سرپناه مانده اند.

او می‌گوید: «سیلاب‌ها در میدان‌وردک در ولسوالی‌های چک، دایمیرداد، سیدآباد، نرخ و شهر میدان زیان زیادی به مردم وارد کرده و تلفات داشته است. خانه‌ها ویران شده و مردم به کمک‌های بیش‌تر نیاز دارند.»

در همین حال، مسئولان در وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می‌گویند که در نتیجه‌ی بارندگی‌ها و سیلاب‌های چهار روز گذشته در کشور، هفت تن کشته و نه تن دیگر زخمی شده اند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

شفیع‌الله رحیمی، سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می‌گوید که ۳۰۰ خانه در نتیجه‌ی سیلاب‌های پسین به گونه‌ی کلی و قسمی تخریب شده است.

او می‌افزاید: «رهبری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، به تمام رییسان ولایتی هدایت داده به اشخاصی که در اثر سیلاب‌ها آسیب دیده اند، برای شان کمک صورت بگیرد.»

گفتنی است که بارندگی‌ها و سیلاب‌های چند روز گذشته در شماری از ولایت‌ها، تلفات و زیان‌های مالی زیادی به مردم وارد کرده است.

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: