مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گویند که جاری‌شدن سیلاب در هشت ولایت کشور در سه روز گذشته، تلفات و زیان‌های مالی به مردم وارد کرده است. به گفتۀ آنان، در اثر جاری‌شدن این سیلاب‌ها ۱۱ تن کشته شده و ۵۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

شرف‌الدین مسلم، معین وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که پکتیکا، کنر، لغمان، بدخشان، بغلان، تخار، کندز و فاریاب، از جمله ولایت‌هایی‌اند که گواه این سیلاب‌ها بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای مسلم می‌افزاید که این سیلاب‌ها ۵۰۰ خانه را ویران، بیش از ۱۰۰۰ راس مواشی را تلف و ۳ هزار و ۵۰۰ جریب زمین زراعتی را تخریب کرده است. او می‌گوید: «در هشت ولایت کشور سیلاب آمده که شمار زیادی از خانه‌ها زیان‌مند شده‌ و راه‌های مواصلاتی نیز بند شده است.»

با این حال، معین وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گوید که هیأتی برای بررسی و سروی به ولایت‌های آسیب‌دیده اعزام شده است و هرچه زودتر به آسیب‌دیده‌گان نیز کمک می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گفتنی‌ست که در دو هفتۀ پسین میزان آفت‌های سماوی و خشم طبیعت در کشور بیش‌تر شده است. در کنار جاری‌شدن سیلاب، بامداد امروز در اثر وقوع زمین‌لرزه در ولایت‌های خوست و پکتیکا بیش از ۱۰۰۰ تن جان باخته و بیش از ۱۵۰۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

چندی پیش آتش‌سوزی در جنگلات ولایت‌های جنوبی و جنوب‌شرقی هم رخ داد و پس از آن توفان‌های شدید در شماری از ولایت‌های شمالی نیز زیان‌های مالی هنگفت برجای گذاشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: